خانه / آخرین اخبار / جهانی شدن «لالجین» فرصتی برای جذب گردشگران است

جهانی شدن «لالجین» فرصتی برای جذب گردشگران است

معاون امور عمرانی استاندار همدان گفت: جهانی شدن «لالجین» به عنوان شهر سفال فرصتی برای معرفی همدان و جذب بیشتر گردشگران به این استان است.

به گزارش یول‌پرس، محمودرضا عراقی پیش از ظهر یکشنبه در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران که پیرامون جهانی شدن شهر سفعال لالجین برگزار شد، با بیان اینکه ثبت جهانی لالجین اتفاق بزرگی است، گفت: غار علیصدر برند گردشگری همدان بود که از این پس لالجین نیز برندی برای گردشگری همدان خواهد بود.

عراقی با بیان اینکه لالجین ظرفیت جهانی شدن را داشت و به حق خود رسید از همکاری دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها در کسب این عنوان قدردانی کرد و افزود: دستیابی به این موفقیت حاصل وفاق و همدلی در استان همدان بود.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با تاکید بر اینکه باید برنامه‌هایی برای حفظ عنوان جهانی لالجین تدوین شود، گفت: اولویت توسعه استان همدان توجه به گردشگری و ظرفیت های استان در این زمینه است.

عراقی با بیان اینکه اداره کل میراث فرهنگی استان همدان باید برای شروع کار برنامه ریزی داشته باشد و برای حفظ عنوان لالجین هزینه کند، گفت: باید با دعوت از بخش خصوصی توان خود را برای حفظ این عنوان بکار گرفت.

وی از در نظر گرفتن اعتباراتی خاص این موضوع برای میراث فرهنگی همدان خبر داد و گفت: برای شناساندن بزرگی همدان باید از شهر جهانی لالجین بهره گرفت و با شناساندن لالجین  گردشگران را جذب کرد.

معاون امور عمرانی استاندار همدان از در نظر گرفتن تسهیلات کم بهره برای ترغیب بخش خصوصی در سرمایه گذاری ها خبر داد و گفت: باید با حمایت‌ هر چه بیشتر سرمایه‌گذاران را به سمت فراهم آوردن تسهیلات گردشگری سوق داد.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهرداری هزینه‌هایی را در شهر لالجین متحمل شد که هزینه‌ها از سوی استان به محض دریافت اعتبارات پرداخت می شود، گفت: باید با ایجاد زیرساخت‌ها در نقاط مختلف همدان، توزیع گردشگر را افزایش داد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *