خانه / آخرین اخبار / برپایی نمایشگاه عکس گروهک تروریستی پ.ک.ک در مقر پارلمان اروپا!

برپایی نمایشگاه عکس گروهک تروریستی پ.ک.ک در مقر پارلمان اروپا!

روز گذشته یک نمایشگاه عکس با موضوع گروهک تروریستی پ.ک.ک، سرکرده زندانی آن اوجالان و پ.ی.د (شاخه سوری پ.ک.ک) در ساختمان پارلمان اروپا در بروکسل افتتاح شد که با اعتراض شدید نهادهای ضد تروریسم و دولت ترکیه مواجه شده است.

به گزارش یول‌پرس، ترکیه اقدام پارلمان اروپا را مبنی بر اعطای مجوز برپایی نمایشگاه عکس توسط اعضای گروهک تروریستی پ.ک.ک در بروکسل، به شدت محکوم کرد. این اقدام موجب تشدید تنش میان آنکارا و بروکسل گردید.

وزارت خارجۀ ترکیه در یک بیانیۀ کتبی که روز گذشته ۱۲ جولای منتشر شد، نوشت: «ما برگزاری نمایشگاه عکسی را که سازمان تروریستی PKK، رهبر آن و شاخۀ سوری آن PYD را به نمایش می گذارد، محکوم می کنیم.»

این نمایشگاه روز گذشته توسط یوزف وایدن هولتزر نمایندۀ گروه‌های سوسیال دموکرات در پارلمان اروپا، در بروکسل افتتاح شد و شامل عکس‌هایی است که توسط توماس شمیدینگر تهیه شده‌اند.

وزارت خارجۀ ترکیه پارلمان اروپا را متهم کرد به این که با افتتاح چنین نمایشگاهی «ابزار تشویق تروریسم» شده است.

در بیانیۀ وزارت خارجه آمده است: «داعش و PKK هردو سازمان تروریستی هستند. ترجیح دادن یک سازمان تروریستی نسبت به دیگری، بی‌احترامی به قربانیان تروریسم است. سیاست یک بام و دو هوا در حال آسیب زدن به وجهۀ اتحادیۀ اروپا است.»

ابراهیم کالین سخنگوی رئیس جمهور ترکیه نیز برپایی این نمایشگاه را محکوم کرد.

کالین گفت: «تبلیغ برای یک سازمان تروریستی که هر روز مردم ترکیه را هدف قرار می‌دهد زیر سقف پارلمان اروپا پذیرفتنی نیست.»

وی افزود: «پروپاگاندای گروه تروریستی به منزله آزادی بیان نیست، کسانی که این نمایشگاه را ترتیب داده‌اند اگر این کار خود را به مبارزه پ.ی.د با گروه تروریستی داعش ارتباط می‌دهند به آنها توصیه می‌کنم که نمایشگاه جبهه النصره، حزب‌الله و… را نیز ترتیب دهند. از نظر ما بین گروه تروریستی داعش، پ.ی.د و پ.ک.ک هیچ تفاوتی وجود ندارد. بدین ترتیب هدف برخی از سیاستمداران اروپایی که از قوانین ترکیه در قبال تروریسم انتقاد می‌کنند، مشخص شد».

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *