خانه / آخرین اخبار / سفر معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت به آذربایجان شرقی

سفر معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت به آذربایجان شرقی

سخنگوی دولت برای حضور در اجلاس مشترک چهار استان ترک‌نشین شمال‌غرب کشور به تبریز سفر کرد.

به گزارش یول‌پرس، محمدباقر نوبخت روز پنجشنبه در خصوص اهداف سفر به تبریز با اشاره به سفر دکتر روحانی و هیات دولت در سال گذشته به این استان گفت: برخی پروژه‌های مصوب شده در این سفر انجام شده و بخشی نیز باید تا پایان سال انجام شود؛ بر همین اساس مقرر شد با نماینده عالی دولت در آذربایجان شرقی در جلسه شورای برنامه ریزی استان پیشرفت کار بررسی شود.

نوبخت اظهار کرد: با توجه به تاخیری که در تخصیص برخی از اعتبارات سال گذشته پیش آمد، امیدواریم امسال بتوانیم آن اعتبارات را تکمیل کنیم تا طرح ها در زمان مقرر افتتاح شود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس مشترک اعضای شورای برنامه ریزی منطقه دو کشور متشکل از استان های آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل و آذربایجان شرقی، گفت: در این اجلاس مساله توسعه این منطقه مورد بازبینی قرار می گیرد.

سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ادامه داد: بر اساس آمایش سرزمین، این استان ها به جهات فرهنگی و مشابهت هایی که دارند در یک منطقه آمایشی قرار گرفته اند و برای پیشرفت و توسعه این منطقه غیر از تک تک استان ها که در دستور کار قرار دارد، برای کل منطقه نیز برنامه داریم.

وی با تاکید بر فعال کردن واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال گفت: باید فعالیت این واحدها با اعطای تسهیلات سرمایه در گردش افزایش یابد که این موضوع در نشست امروز تبریز بررسی می شود.

وی ابراز امیدواری کرد نشست شورای برنامه ریزی استان آذربایجان شرقی و اجلاس مشترک بین چهار استان شمالغرب کشور که در تبریز انجام می شود، بتواند زمینه رشد و توسعه بیش از پیش را برای این مناطق فراهم کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *