خانه / آخرین اخبار / برداشت بیش از ۵ کیلوگرم زعفران از مزارع شهرستان
مدیر جهاد کشاورزی سنقر خبر داد :

برداشت بیش از ۵ کیلوگرم زعفران از مزارع شهرستان

محمد قاضی هرسینی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنقر از برداشت 5/3 كیلوگرم زعفران خالص از حدود 5 هكتار مزارع زعفران این شهرستان خبر داد.

یول‌پرس- محمد قاضی هرسینی در گفتگو با خبرنگار سهیل سنقر از برداشت ۵/۳ کیلوگرم زعفران خالص از حدود ۵ هکتار مزارع زعفران شهرستان سنقر خبر داد.

 وی بیان داشت : ترویج کشت گیاهان دارویی و صنعتی در الگوی زراعی شهرستان سنقر از رویکردهای عملیاتی مدیریت جهاد کشاورزی می باشد در این راستا علاوه بر کشت کنجد بالنگوی سیاه،گیاه روغنی کاملینا در اراضی دیم و استفاده از نزولات آسمانی کشت زعفران در اراضی شهرستان سنقر با توجه به نیاز آبی کم این محصول و نیز استقرار ۶ تا ۷ سال در خاک بدون شخم  و خاکورزی مجدد جایگه ویژه ای به این محصول داده است.

وی ادامه داد : با توجه به نیاز آبی کم، قدرت اشتغالزایی زیاد و ایجاد ثروت مقرون به صرفه و همچنین تطابق آب و هوای گیاه زعفران در شهرستان سنقر این محصول در کانون توجه مدیریت جهادکشاورزی و کشاورزان قرار گرفته است.

قاضی افزود : سطح زیر کشت زعفران در سال های گذشته ۳/۲ هکتار بوده است که در سال گذشته از این اراضی مقدار ۴۵/۳ کیلوگرم کلاله زعفران برداشت شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سنقروکلیایی اذعان داشت : در سال جاری نیز ۸/۲ هکتار  از اراضی شهرستان زیر کشت  قرار گرفته است، در این راستا درسال جاری مبلغی معادل ۲۲۰ میلیون ریال یارانه به کشاورزان پرداخت شده است.

وی خاطر نشان کرد : پیش بینی می شود که در سال آینده و هنگام برداشت گل زعفران مقدار ۳/۴ کیلوگرم کلاله خشک زعفران برداشت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *