خانه / آخرین اخبار / واحدهای تولیدی بیجار با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند
فرماندار بیجار:

واحدهای تولیدی بیجار با یک سوم ظرفیت کار می‌کنند

فرماندار بیجار گفت: شهرک صنعتی بیجار دارای 52 واحد است که متأسفانه از این تعداد، 10 الی 12 واحد و نه به صورت تمام ظرفیت، بلکه یک سوم و یک دوم ظرفیت در حال فعالیت هستند.

به گزارش یول پرس بیژن زندیه ظهر امروز در جلسه بررسی مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی بیجار که با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان در سالن جلسات شهدای گمنام فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: شهرک صنعتی بیجار دارای ۵۲ واحد است که متأسفانه از این تعداد، ۱۰ الی ۱۲ واحد نه به صورت تمام ظرفیت، بلکه یک سوم و یک دوم ظرفیت در حال فعالیت هستند.

وی اظهار کرد: حتی واحدهای نمونه در این شهرک صنعتی به لحاظ وجود برخی مشکلات به سختی کار می‌کنند و اکثر آنها به دلایل مشکلات پولی و نوسانات قیمت بازار و غیره اکنون تعطیل و غیرفعال هستند.

زندیه گفت: سیستم بانکی عرصه فعالیت را برای فعالیت بخش تولید تنگ کرده است و بیشتر واحدهای شهرک صنعتی از این باب با مشکل مواجه هستند.

فرماندار بیجار گفت: واحدهای تولیدی شهرک صنعتی بیجار به دلیل کمبود نقدینگی و بدهکاری به بانک‌ها با مشکل مواجه شده‌اند.

زندیه اضافه کرد: نمی‌توان به صورت آنی و یکباره، مشکلاتی که به مروز زمان برای واحدهای تولیدی و صنعتی پیش آمده است را مرتفع کرد هر چند دولت تدبیر و امید تمام تلاش و راهکارهای خود را برای رفع موانع تولیدی و اقتصادی به کار گرفته است.

وی گفت: با توجه به همت و وظایفی که دولت در این بخش دارد امید است در بخش تولید تحول خوبی ایجاد شود و تولیدکنندگان با دغدغه کمتری به تولید و اشتغال بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *