خانه / آخرین اخبار / آمریکا: منبج متعلق به اعراب است/ کردها متعهد شده‌اند منبج را ترک کند

آمریکا: منبج متعلق به اعراب است/ کردها متعهد شده‌اند منبج را ترک کند

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: کردها قول داده‌اند با شکست کامل تروریست‌ها کنترل کامل منبج را به عرب‌هایی می‌سپارند که برای پس گرفتن خانه‌های خود مبارزه کرده‌اند.

ادامه پیش‌روی به سوی مرکز منبج

به گزارش یول‌پرس به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت خارجۀ ایالات متحده اعلام کرد رهبری کردهای حاضر در نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) به ایالات متحده قول داده است پس از آزادسازی منبج از اشغال دولت اسلامی عراق و شام (داعش) عرب‌ها کنترل آن را به دست خواهند گرفت.

الیزابت ترودو سخنگوی وزارت خارجۀ ایالات متحده گفت: «ما از رهبری کردها قول گرفته‌ایم پس از شکست کامل تروریست‌ها، عرب‌های محلی که برای آزادی سرزمین‌های خود تلاش می کنند، تنها کسانی هستند که کنترل منطقه را به دست خواهند گرفت.»

ترودو گفت عرب هایی که برای منبج مبارزه می‌کنند اهالی همان منطقه هستند که برای بازپس گرفتن خانه‌های خود تلاش می‌کنند و در همین حال حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) را «یک بخش اساسی SDF» خواند.

از زمان آغاز عملیات منبج ایالات متحده به ترکیه قول داده است با پایان عملیات کردها منطقه را ترک می کنند. ترکیه همواره رودخانۀ فرات را خط قرمز خود خوانده و از ورود کردها به مناطق غربی رودخانۀ فرات نگران است. منبج شهری استراتژیک در غرب فرات است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *