خانه / آخرین اخبار / عاملان حفاری بنای ارگ تبریز باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند
نماینده مردم تبریز:

عاملان حفاری بنای ارگ تبریز باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرند

در اصل هرگونه‌ کارهای عمرانی در اطراف آثار تاریخی منوط به صدور مجوز سازمان میراث فرهنگی است. اگر میراث مجوز داده است خطای بزرگی مرتکب شده و اگر شهرداری بدون مجوز اقدام به اجرای عملیات عمرانی کرده باز خطای بزرگی است و باید مورد پیگیری قانونی قرار گیرد.

علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی ضمن بازدید از غرفه گروه رسانه‌ای یول در نمایشگاه مطبوعات کشور، این نمایشگاه را فرصتی برای انواع رسانه‌ها دانست که خود را معرفی کرده و تبادل تجربه نمایند.

بیگی در خصوص نقاط قوت و ضعف نمایشگاه به خبرنگار یول‌پرس گفت: انتظار داشتم رسانه‌های بین‌المللی در این نمایشگاه حضور داشتند و رسانه‌های محلی و شهرستانی نیز چندان به چشم نمی‌آیند و ضعف زیرساخت‌ها به چشم می‌آید. همچنین جدا بودن پایگاه‌های خبری و خبرگزاری‌ها مطلوب نیست.‌

عضو فراکسیون مناطق ترک‌نشین مجلس شورای اسلامی در خصوص مخالفت عده‌ای با ایجاد این فراکسیون گفت: آنان فلسفه تشکیل فراکسیون را نمی‌دانند، حضور ما در فراکسیون به معنای فراهم کردن بستر لازم برای توسعه مناطق است. در مجلس شورای اسلامی عدد رای تعیین کننده است که اولویت در کدام بخش‌ها متمرکز شود‌‌. فصل مشترک تعداد زیادی از استان‌ها فرهنگ و زبان ترکی است ولی گاها به دلیل عدم هماهنگی‌های لازم توسعه مناطق با مشکل مواجه می‌گردد. برای مثال احداث آزادراه می‌تواند ۴ استان زنجان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و اردبیل را به هم وصل کند و فرصت‌های اقتصادی فراوانی را به ارمغان آورد. اگر تجمیع رای داشته باشیم می‌توانیم  شمال‌غرب کشور را توسعه دهیم یا دیگر مناطق را. ما دنبال رفاه مردم خود هستیم و این با تجمیع رای و تاثیرگذاری در کمسیون‌ها و صحن علنی مجلس ممکن است‌.

بیگی ادامه داد: کار باید در بسترهای قانونی قرار گیرد و باعث هم‌افزایی شود. ما فارغ از تعلقات سیاسی و حزبی دل در گرو توسعه مناطق خود داریم و می‌توانیم با استفاده از پتانسیل‌های قانونی باعث توسعه این مناطق شویم.

هتک حرمت مسعود پزشکیان

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در ادامه سخنان خود در واکنش به هتک حرمت مسعود پزشکیان دیگر نماینده تبریز و رئیس فراکسیون مناطق ترک‌نشین در جریان بازدید از نمایشگاه مطبوعات گفت: توهین به هر کسی محکوم است و پسندیده نیست چه برسد به نائب رئیس مجلس آقای مسعود پزشکیان و این موضع غیر قابل قبول است.

تخریب بنای تاریخی ارگ تبریز

این نماینده مجلس همچنین در مورد آخرین وضعیت بنای تاریخی ارک تبریز گفت: دیروز هم با شورای شهر و هم میراث فرهنگی آذربایجان شرقی صحبت کرده‌ام. در اصل هرگونه‌ کارهای عمرانی در اطراف آثار تاریخی منوط به صدور مجوز سازمان میراث فرهنگی است. اگر میراث مجوز داده است خطای بزرگی مرتکب شده و اگر شهرداری بدون مجوز اقدام به اجرای عملیات عمرانی کرده باز خطای بزرگی است و باید مورد پیگیری قانونی قرار گیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *