خانه / آخرین اخبار / صیادان غیرمجاز در استان گلستان دستگیر شدند

صیادان غیرمجاز در استان گلستان دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان گفت: نیروهای یگان حفاظت شیلات گلستان در ۲ عملیات، چند نفر از صیادان غیر مجاز را دستگیر و به دادسرای انقلاب شهرستان بندرترکمن هدایت کردند.

به گزارش یول‌پرس، به نقل از روابط عمومی اداره کل شیلات گلستان، سرهنگ پاسدار غفار سعیدی‌نسب اظهار داشت: نیروهای این یگان در یک عملیات دریایی جهت مقابله با صیادان غیر مجاز، در منطقه چالاشت، یک فروند قایق موتوری ۵ قوه اسب از نوع پارسیان با یک سرنشین، به همراه ادوات و آلات صیادی غیر مجاز مانند یک دستگاه جی پی اس را شناسایی کردند که متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرای انقلاب شهرستان بندرترکمن هدایت گردیدند.

وی در ادامه بیان داشت: همچنین در یک عملیات دیگر که از سوی نیروهای یگان حفاظت شیلات استان انجام شد، یک نفر صیاد غیر مجاز به همراه یک فروند شناور ۵ قوه اسب پارسیان، به همراه ۱۰ رشته دام ماهیان استخوانی، مقدار ۱۴ کیلوگرم ماهی فلسدار و ۱۰ شاخه لنگر غیر مجاز شناسایی و دستگیر شد.

سعیدی‌نسب تصریح کرد: در ادامه این عملیات و در حین گشت‌زنی در حوزه استحفاظی جزیره آشوراده، ۳ نفر از صیادان غیرمجاز به همراه یک فروند قایق موتوری با بدنه چوبی، ۶ رشته دام غیرمجاز استخوانی و ۶ شاخه لنگر دستگیر شدند.

فرمانده یگان حفاظت شیلات گلستان اظهار کرد: متهمان به همراه آلات و ادوات کشف شده پس از تشکیل پرونده قضائی برای رسیدگی به دادسرای عمومی انقلاب شهرستان بندرترکمن معرفی و اعزام شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *