خانه / آخرین اخبار / سهم استان اردبیل از صندوق توسعه ملی تعیین نشده است

سهم استان اردبیل از صندوق توسعه ملی تعیین نشده است

نماینده مردم شهرستانهای اردبیل ، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه بازرگانی و صادرات نیاز به منابع مالی بوده که صندوق توسعه ملی بزرگترین منبع مالی در این زمینه است اما سهم استان اردبیل در این صندوق تعیین نشده است.

به گزارش یول‌پرس، محمد فیضی در همایش بیستمین سالروز استانی صادرات در اردبیل با اشاره به اینکه هدف همه مسئولان استانی پیشرفت و تعالی استان است، اظهار داشت: زمانی می‌توانیم مشکلات را در استان حل کنیم که همه مسئولان با هم یک‌دل و یک‌زبان باشند.

وی گفت: استان اردبیل علی‌رغم محدودیت‌های جغرافیایی، ظرفیتهای نهفته و استعداد‌های زیادی در زمینه بازرگانی، تولید و کسب و کار دارد و هر چقدر مزیت‌های رقابتی در استان شناسایی شده و در این زمینه سرمایه‌گذاری شود همان قدر کسب و کار و تولید هم بهبود می‌یابد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه بعد از اطلاع‌رسانی در مورد مشوق‌های صادرات سیب‌زمینی در مجلس پیگیری‌های زیادی صورت گرفت تا به حساب کشاورزان واریز شد، افزود: سهم استان از تسهیلات ارایه شده به بخش کشاورزی در کشور اندک است و سعی می‌کنیم تا این تسهیلات که حق کشاورزان ماست به آنها اختصاص داده شود.

فیضی بیان کرد: در زمینه بازرگانی و صادرات نیاز به منابع مالی بوده که صندوق توسعه ملی بزرگترین منبع مالی در این زمینه است که سهم استان اردبیل در این صندوق تعیین نشده است اما استان‌های دیگر با طرح‌های توجیهی مناسبی که دارند، موثرتر عمل می‌کنند.

وی تصریح کرد: طرحی در حال بررسی در مجلس است که در آن دولت موظف است تمامی استان‌هایی که غیر برخوردار از اشتغال هستند را شامل معافیت‌های مناطق آزاد تجاری-صنعتی کند که استان اردبیل هم شامل این مناطق است.

فیضی گفت: باید در زمینه صادرات و اشتغال از وام‌های ارزان که برای صنایع راکد در نظر گرفته شده استفاده کرد که متاسفانه این وام‌ها به دلایل نامعلوم تا الان به استان ما اختصاص داده نشده است.

نماینده مردم شهرستانهای اردبیل ، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: سیاست‌های وزارتخانه‌ای و بانکی در کل کشور برای تمامی استان‌ها یکسان است ولی ما سهمی از این وام‌ها در این حوزه نداریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *