خانه / آخرین اخبار / اساسنامه فراکسیون مناطق ترک‌نشین نوشته می‌شود

اساسنامه فراکسیون مناطق ترک‌نشین نوشته می‌شود

نایب رئیس فراکسیون مناطق ترک نشین مجلس شورای اسلامی گفت: هدف این فراکسیون حمایت از رهبری معظم، اجرای فرامین ایشان، توسعه مناطق محروم و کم برخوردار است تا اهداف عالی نظام، اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و اشتغال جوانان پیگیری شود.

به گزارش یول‌پرس، نادر قاضی پور در گفت و گو با سایت محلی اروم نیوز گفت: فراکسیون فراجناحی مناطق ترک نشین با حضور نمایندگان اصولگرا، مستقل، اصلاح طلب، مذاهب مختلف شیعه و سنی و نژادهای مختلف تشکیل یافته است بنابراین در این فراکسیون نمایندگانی که مربوط به مناطق آذری زبان و ترک زبان هستند حضور دارند به عنوان مثال آقای محجوب نماینده تهران و فارس زبان است اما چون منطقه مربوط به وی، ترک نشین است در این این فراکسیون حضور دارد.

وی افزود: مشکلی در خصوص فراکسیون نداریم، این فراکسیون ولایی است و به دنبال پیشرفت نظام مقدس جمهوری اسلامی، تبعیت از رهبری و پیگیری مطالبات به حق ملت آذری زبان و ترک زبابان کشور است.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هر منطقه ایران آباد شود به نحو ملت است لذا افراد بی سواد مخالف نظام و افرادی که درکی از غیرت مردم ولایتمدار آذربایجان ندارند تفرقه افکنی می کنند.

وی با تاکید بر اینکه وحشت مخالفان بی خود و بی جهت است، گفت: این فراکسیون مربوط به آذری زبانان، قشقایی ها، ترکمن ها، ترک های شهرستان تهران، کرج، قائمشهر، خراسان شمالی، اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، و سایر شهرهای ترک نشین را شامل می شود.

قاضی پور افزود: هدف این فراکسیون حمایت از رهبری معظم، اجرای فرامین ایشان، توسعه مناطق محروم و کم برخوردار است تا اهداف عالی نظام، اقتصاد مقاومتی، تولید ملی و اشتغال جوانان پیگیری شود.

نایب رئیس اول فراکسیون مناطق ترک نشین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در اولین جلسه این فراکسیون پنج نفر از اعضا به منظور نوشتن اساسنامه مشخص می شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *