خانه / آخرین اخبار / برف و بوران خراسان شمالی را فرا می گیرد

برف و بوران خراسان شمالی را فرا می گیرد

اداره کل هواشناسی خراسان شمالی چهارشنبه با صدور اخطاریه ای اعلام کرد: به دلیل ورود سامانه بارشی همراه با نفوذ هوای سرد عرض های شمالی از بعد از ظهر جمعه هفته جاری بارش برف و باران این استان را فرا می گیرد.

به گزارش یول‌پرس ، پیامد این سامانه بارشی، وزش باد شدید، مه گرفتگی، افزایش ابر و بارش باران و برف در بیشتر مناطق این استان واقع در شمالشرق کشور است.
براساس این گزارش از دیگر پیامدهای این سامانه بارشی کاهش محسوس دما ۱۴تا ۲۰ درجه سانتیگراد خواهد بود که از روز شنبه تا اواخر هفته دمای هوای بیشتر مناطق استان به زیر صفر خواهد رسید.
گزارش اداره کل هواشناسی خراسان شمالی حاکی است: پایداری هوای سرد تا پایان هفته آینده ادامه خواهد داشت و به همین علت وقوع کولاک پدیده مه غلیظ در جاده های کوهستانی استان دور از انتظار نیست.
این اداره کل همچنین به کشاورزان و باغداران خراسان شمالی توصیه کرد: در جمع آوری محصولات کشاورزی و باغی بویژه صیفی جات، وش پنبه، چغندرقند و سیب زمینی و انتقال آن ها به انبارهای استاندارد تسریع کنند.
حفاظت از پوشش گلخانه ها، کنترل ضدیخ ماشین آلات کشاورزی، بستن دریچه ها و تهویه های انبارهای نگهداری میوه جهت جلوگیری از یخ زدگی از دیگر توصیه های اداره کل هواشناسی خراسان شمالی در این مدت است.
استان خراسان شمالی افزون بر ۳۴۴ هزار هکتار عرصه باغی و کشاورزی دارد که هم اکنون کشاورزان این استان در حال جمع آوری وش پنبه، سیب زمینی و چغندر قند هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *