خانه / آخرین اخبار / بیست تروریست دیگر در شمال سوریه به هلاکت رسیدند

بیست تروریست دیگر در شمال سوریه به هلاکت رسیدند

نیروهای مسلح ترکیه دیروز در ادامه عملیات سپر فرات 20 تروریست که 12 نفر از آنان عضو گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک و 8 نفر دیگر عنصر وابسته به گروه تروریستی داعش بودند، را به هلاکت رساندند.

 بر اساس اطلاعیه ارتش ترکیه، در ادامه عملیات سپر فرات ۸۸ موضع گروه تروریستی داعش و ۶ موضع گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک توسط توپخانه ارتش کشور درهم کوبیده شدند که در نتیجه آن ۱۲ عضو پ.ی.د و ۸ نفر از عناصر داعش به هلاکت رسیدند.

در این حملات؛ پناهگاه‌ها، مواضع دفاعی، مقر فرماندهی، تسلیحات و وسایل نقلیه این گروه‌های تروریستی منهدم شدند.

در هشتاد و هشتمین روز این عملیات، نیروهای عملیات ویژه متشکل از گروه های مخالف رژیم اسد نیز با پشتیبانی زمینی و هوایی ائتلاف بین الملل، موفق شدند کنترل دو محل مسکونی واقع در شمال سوریه را به دست بگیرند.

در همین راستا، طی درگیری هایی که در طول روز در مناطق مذکور رخ داد ۲ تن از نیروهای ارتش آزاد سوریه مجروح شدند.

لازم به ذکر است که ارتش آزاد سوریه از آغاز این عملیات تاکنون کنترل ۱۷۸۰ کیلومترمربع  شامل ۲۱۴ محله مسکونی در شمال سوریه را به دست گرفته است.

همچنین گفتنی است که تاکنون ۴۰ مین کار گذاشته شده و ۱۶۳۷ عدد بمب دست‌ساز در شمال سوریه منهدم  شده است.

عملیات سپر فرات نیروهای مسلح ترکیه به منظور تقویت امنیت مرزی و مقابله با تهدیدهای سازمان‌های تروریستی و پشتیبانی از نیروهای ائتلاف بین‌المللی در ۲۴ اوت امسال آغاز شد. این عملیات بر اساس حقوق مشروع ترکیه و قوانین بین المللی در حق دفاع از خود و مطابق با ماده ۵۱ منشور سازمان ملل متحد و تصمیمات این سازمان برای مبارزه با گروه تروریستی داعش صورت گرفته و کماکان ادامه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *