خانه / آخرین اخبار / برقراری تعاملات فرهنگی ، اقتصادی ، گردشگری و ورزشی تبریز با گنجه

برقراری تعاملات فرهنگی ، اقتصادی ، گردشگری و ورزشی تبریز با گنجه

اولین کارگروه بررسی تعاملات فرهنگی ، اقتصادی ، گردشگری و ورزشی بین تبریز و شهر گنجه جمهوری آذربایجان برگزار شد.

به گزارش یول‌پرس در این جلسه که با حضور مدیران ارگانهای زیربط برگزار شد ، دکتر شهرتی فر با اشاره به پیوندهای دیرین تاریخی و فرهنگی گنجه و تبریز ، افزایش تعاملات این دو شهر را ضروری توصیف کرد.
فرماندار تبریز برگزاری چهارمین دوره بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ در جمهوری آذربایجان را یادآور شد و این رویداد جهانی را فرصت خوبی برای نشان دادن ظرفیتهای بالای تبریز و افزایش حضور گردشگران در ویژه برنامه های تبریز ۲۰۱۸ قلمداد کرد.
وی استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی و انجمن های فرهنگی ، هنری و ورزشی را بسیار مهم دانست و گفت : حضور پررنگ بخشهای خصوصی و تشکلهای مردم نهاد در این تعاملات ، تاثیر مهمی در برقراری پیوندهای اجتماعی دو شهر دارد و ارگانهای ذیربط باید انجمن ها و تشکلهای دارای آثار فاخر فرهنگی ، هنری و ورزشی را شناسایی و‌ اخذ برنامه نمایند.فرماندار تبریز همچنین از تشکیل کارگروه علمی-دانشگاهی با حضور روسای دانشگاه ها خبر داد و گفت : در کنار مباحث فرهنگی ، گردشگری ، اقتصادی و ورزشی ، برقراری تعاملات بین مراکز علمی دو شهر را نیز خواستاریم و در این راستا از تمام ظرفیتهای موجود استفاده خواهیم کرد.
در پایان مقرر شد دستگاه های عضو کارگروه برنامه های پیشنهادی و انجمنهای تحت پوشش با قابلیت مشارکت در این تعاملات را در سریعترین زمان ممکن به فرمانداری تبریز ارسال نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *