خانه / آخرین اخبار / تیراختور قلعه نوعی  بهترین تیراختور تاریخ

تیراختور قلعه نوعی  بهترین تیراختور تاریخ

تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز در نیم فصل لیگ برتر شاندهم با هدایت امیر قلعه نویی پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر،بهترین عملکرد تاریخ تیراختور را از آن خود کرد.

به گزارش یول‌پرس، تیم فوتبال تیراختور کار خود در لیگ شانزدهم را با امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی و مصطفی آجرلو به عنوان مدیرعامل آغاز کرد.

در اول راه تیراختور با تمدید شاکله اصلی تیم،سعی کرد تا بازیکنان مدنظر خود را جذب کند. هادی محمدی ، محسن بنگر، سینا عشوری ، محمد نوری ، جاسم کرار، لوسیانو ادینیو، محمد ابراهیمی و چند جوان با استعداد،بازیکنانی بودند که با نظر امیر قلعه نویی پر افتخار ترین مربی تاریخ لیگ برتر تراکتوری شدند.

امیرقلعه نویی پیش از شروع فصل اظهارداشت:«اگر در تبریز بمانم ،بهترین تیم تاریخ تیراختور را خواهم ساخت».قلعه نویی ماند و بهترین تیراختور تاریخ را ساخت.تراکتورسازی با ۳۰ امتیاز بهترین عملکرد تاریخ تیراختور در لیگ را در اختیار دارد.

 

برد های دلچسب؛همشهریان قربانیان اصلی

تیراختور در پانزده هفته ابتدایی لیگ شانزدهم توانست هشت پیروزی به دست آورد.تیراختور توانست در دو دربی ، ماشین سازی و گسترش فولاد را شکست دهد.برد برابر استقلال تهران یکی از دلچسب ترین بردهای تیراختور در نیم فصل اول است.تیراختور با این که با یک گل از استقلال در آزادی عقب بود اما در نیمه دوم ، با دو گل فرزاد حاتمی فاتح الکلاسیکوی ایرانی شد.نفت تهران ، سیاه جامگان مشهد ، إوب آهن اصفهان ، پیکان تهران و صبای قم تین هایی هستند که تیراختور  توانست با پیروزی برابر آن ها وضعیت خود در جدول را بهبود بخشد.

مساوی های نابجا؛تساوی برابر خوزستانی ها

تیراختور  دربرابر سه تیم خوزستانی به مساوی رضایت داد.مقابل استقلال خوزستان و فولاد در تبریز و مقابل صنعت نفت در آبادان به تساوی رضایت داد.در مجموع تیراختور  ۶ امتیاز از ۹ امتیاز ممکن در مقابل خوزستانی ها از دست داد.سایپای تهران ، پدیدهو پرسپولیس دیگر تیم هایی هستند که تیراختور  به مساوی مقابل آن ها رضایت داد.

باخت ِ تلخ مقابل خواهر خوانده

تیراختور  که بعد از باخت مقابل سیاه جامگان در هفته ۲۷ لیگ پانزدهم هیچ شکستی نخورده بود، در هفته چهاردهم اولین شکست خود،در لیگ شانزدهم را مقابل سپاهان اصفهان متحمل شد.این شکست با عث شد تا فاصله تیراختور با رقبایش کم تر شود.

جام حذفی؛از یاسوج تا گچساران و اصفهان تا خرمشهر

تیراختور در مرحله یک سی و دوم از مصاف تیم فولاد یاسوج گذشت.در مرحله یک شانزدهم در انزلی ملوان پرافتخارترین تیم جام حذفی را از میان برداشت تا در تبریز میزبان تیم برق جدید شیراز در یک هشتم نهایی باشد.تیراختور  پیروزی مقابل برقی ها به گچساران رفت و از سد تیم نفت این شهر عبور کرد تا در نیمه نهایی میهمان مدافع عنوان قهرمانی باشد.تیراختور  در نیمه نهایی به مصاف إوب آهنی رفت که دوسال پیایی به قهرمان جام حذفی شده بود.تراکتور در پایان در یک بازی دراماتیک از سد سبزپوش های اصفهانی عبور کرد و جواز حضور در فینال این رقابتها که در تاریخ ۲۱اردیبهشت ۹۶ در خرمشهر برگزار خواهد شد را گرفت.نفت تهران حرف تیراختور  در فینال این رقابت ها است.

در زیر جدول۸ سال حضور تراکتورسازی در لیگ برتر را مشاهده می کنید:

 رتبه  امتیاز  تفاضل  خورده  زده  باخت  مساوی  برد  بازی  مربی  تیم
۱۱ ۲۰ ۰ ۱۹ ۱۹ ۵ ۵ ۵ ۱۵ کمالوند  تراکتور۸۸
۷ ۲۱ ۴- ۱۶ ۱۲ ۴ ۶ ۵ ۱۵ کمالوند  تراکتور۸۹
۳ ۲۷ ۸+ ۲۲ ۳۰ ۴ ۳ ۸ ۱۵ قلعه نویی  تراکتور۹۰
۴ ۲۴ ۹+ ۱۶ ۲۵ ۳ ۶ ۶ ۱۵ تونی  تراکتور۹۱
۴ ۲۶(۱-) ۹+ ۱۳ ۲۲ ۲ ۶ ۷ ۱۵ جلالی  تراکتور۹۲
۱ ۲۸ ۱۲+ ۱۶ ۲۸ ۳ ۴ ۸ ۱۵ خطیبی  تراکتور۹۳
۷ ۲۲ ۵+ ۱۱ ۱۶ ۳ ۷ ۵ ۱۵ تونی  تراکتور۹۴
۲ ۳۰ ۱۳+ ۱۱ ۲۴ ۱ ۶ ۸ ۱۵ قلعه نویی  تراکتور۹۵

جدول نیم فصل ۸ سال حضور تیراختور  در لیگ برتر

 

درزیر نمودار امتیاز گیری در فصل شانزدهم را مشاهده می کنید:

نمودار عملکرد تیراختور در هفته ۱۵ ادوار گذشته

 

درزیر نمودار عملکردی تیراختور به تفکیک برد،باخت و مساوی در ادوار گذشته و لیگ شانزدهم می  می پردازیم:

عملکرد تیراختور  به تفکیک برد،باخت و تساوی در ادوار گذشته

تفکیک تیراختور  براساس برد ،باخت،مساوی در لیگ شانزده

تفکیک تیراختور  براساس برد ،باخت،مساوی در لیگ شانزده

در کل مشاهده می کنیم که تیراختور  در سال ۹۰ بیشترین گل را به ثمر رسانده است.در سال ۹۰ کمترین تساوی و در سال ۹۵ بیشترین امتیاز را کسب کرده است.همچنین تیراختور  در سال ۹۳ توانست با ۲۸ امتیاز صدرنشین نیم فصل شود.تیراختور  در سال ۸۹ با ۱۲ گل کمترین آمار گل زنی در ۸ سال گذشته دارد .بیشترین باخت مربوط می شود به سال۸۸ یعنی اولین سال حضور تیراختور  بعد از سقوطش به دسته ۱ کشوری، تیراختور در این سال متحمل ۵ شکست شد و در سال ۹۵ با ۱ شکست کمترین آمار شکست را از آن خود کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *