خانه / آخرین اخبار / نماینده دوما: روسیه خواهان شعله ور شدن مناقشه قره باغ نیست

نماینده دوما: روسیه خواهان شعله ور شدن مناقشه قره باغ نیست

سرگئی ژلزنیاک، عضو کمیته روابط بین المللی دومای روسیه گفت روسیه خواهان شعله ور شدن مجدد مناقشه قره باغ نیست.

به گزارش یول‌پرس، این نماینده دوما از حزب «روسیه واحد» گفت: «روسیه کارهای بزرگی در جهت برقراری صلح در قره باغ انجام داده است. در زمان درگیری های نظامی ماه آوریل سال گذشته میان جمهوری آذربایجان و نیروهای ارمنی، در نتیجه تلاش روسیه ، آتش بس برقرار و از خونریزی جلوگیری شد. مطمئن هستم که سیاستمداران دارای درک سالم در جمهوری آذربایجان و ارمنستان درک می کنند که این قبیل مناقشات بدون استثناء باید از طریق سیاسی و صلح آمیز حل شود. در ماه آوریل گذشته نیز خطرناک ترین مرحله این مناقشه ، با تلاش دیپلماتیک روسیه متوقف شد. مطمئن هستم که اگر روسیه نبود، انسان های بیشتری در این درگیری، کشته می شدند و زیان می دیدند. روسیه نمی خواهد که طرف های این مناقشه دست به سلاح ببرند.»

سرگئی ژلزنیاک درباره ناراحتی جمهوری آذربایجان از تشکیل نیروی نظامی مشترک روسیه و ارمنستان نیز گفت: «این نیرو، دفاعی است. تشکیل این نیرو، صرفا با تامین امنیت ملی روسیه در خارج از کشور ارتباط دارد. مطمئنم که در صورت حمله نکردن هیچ کس به روسیه و ارمنستان، نیازی به فعالیت این نیرو نخواهد بود. به همین علت نیز ، نباید از تشکیل نیروی نظامی واحد روسیه و ارمنستان ناراحت شد. زیرا، هیچ علتی برای این ناراحتی وجود ندارد.»

این عضو کمیته روابط بین المللی دومای روسیه درباره تحویل موشک های روسی «اسکندر» به ارمنستان نیز گفت: «مساله اصلی این نیست که چه سلاحی فروخته می شود. روسیه با بسیاری از کشورهای دنیا همکاری نظامی – فنی دارد. همکاری با جمهوری آذربایجان و ارمنستان در این زمینه در سطح بالایی قرار دارد. همه خوب می فهمند که سلاح ها به خودی خود شلیک نمی شوند، بلکه انسان ها آنها را شلیک می کنند. روسیه هم در چارچوب پیمان امنیت جمعی کشورهای مشترک المنافع و هم در سازمان های بین المللی تاکید می کند که مناقشات موجود متوقف و مشکلات از طریق سیاسی حل شود.»

یک دیدگاه

  1. سرگئی ژلزنیاک درباره ناراحتی جمهوری آذربایجان از تشکیل نیروی نظامی مشترک روسیه و ارمنستان نیز گفت: «این نیرو، دفاعی است. تشکیل این نیرو، صرفا با تامین امنیت ملی روسیه در خارج از کشور ارتباط دارد. مطمئنم که در صورت حمله نکردن هیچ کس به روسیه و ارمنستان، نیازی به فعالیت این نیرو نخواهد بود. به همین علت نیز ، نباید از تشکیل نیروی نظامی واحد روسیه و ارمنستان ناراحت شد. زیرا، هیچ علتی برای این ناراحتی وجود ندارد.»

    معنی این حرف چیه؟؟؟ جز اینکه اگه آزربایجان بخواد قره باغ را پس بگیرد این نیرو وارد عمل میشود ، چون روسیه قره باغ را جز اراضی ارمنستان میداند ، نمیدونم فرق قره باغ و فلسطین چیه ؟ جز اینکه هر دو اشغال شدند
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *