خانه / آخرین اخبار / ترکیه مرز خود با ایران و ارمنستان را دیوار می کشد

ترکیه مرز خود با ایران و ارمنستان را دیوار می کشد

جهت توسعه روابط تجاری ایران و گرجستان با ترکیه و نیز جلوگیری از ایجاد مشکلات تجاری، اقداماتی در جهت بالا بردن سرعت کار بر روی نوسازی دروازه گمرک ارمنستان نیز در دست می باشد.

به گزارش یول‌پرس، طبق انتشار خبری از سوی وزارت دارایی و وزارت دفاع ملی ترکیه، این کشور قصد دارد مرزهای خود با ارمنستان و ایران را در استان ایغدیر هم مرز با ایران، استان قارص در مرز ارمنستان و شهر ارداهان در مرز گرجستان را دیوار بکشد.

طی این خبر، سازمان های امنیت ترکیه، علت کشیده شدن دیوارهای بتنی در شرق این کشور را مبارزه با تشکیلات تروریستی و همچنین جلوگیری از اقدامات قاچاق بین کشورهای همسایه عنوان کرده اند.

به گزارش رسانه های خبری ترکیه، جهت توسعه روابط تجاری ایران و گرجستان با ترکیه و نیز جلوگیری از ایجاد مشکلات تجاری، اقداماتی در جهت بالا بردن سرعت کار بر روی نوسازی دروازه گمرک ارمنستان نیز در دست می باشد.

طبق پروتکل به امضا رسیده، ترکیه کشیدن دیوارهای بتنی به عرض ۲ و به ارتفاع ۳ متر در شش شهرستان مرزی را برنامه ریزی کرده است که بعد از اتمام، سیم خاردارهایی نیز بر قسمت های فوقانی دیوار ها نصب می شوند. همچنین تعداد زیادی نیز برج های دیدبانی و مراقبت در مسیر راه های مرزی ترکیه نیز در دست اقدام می باشد.

منابع امنیتی با توجه به ایجاد دیوار های بتنی در مرز سوریه، عنوان کرده اند: اقدامات و عملیات پایانی این دیوارها در مرز ترکیه و سوریه ادامه دارد و رو به پایان است لذا بعد از اتمام دیوار کشی مرز جنوبی، عملیات امنیتی در مرزهای شرقی نیز آغاز خواهد شد.

گفتنی است، طبق اعلام سایت های ترکیه، دیوار مرزی سوریه در ماه آوریل پایان خواهد پذیرفت./آناج

یک دیدگاه

  1. در شرایط فعلی منطقه و بدلیل ایجاد ناامنی توسط کشورهای همسایه تورکیه ،حرکت بسیار عاقلانه و هوشمندانه ای است
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *