خانه / آخرین اخبار / وقتی وزرای اصفهانی کمر همت به نابودی آذربایجان گرفته اند

وقتی وزرای اصفهانی کمر همت به نابودی آذربایجان گرفته اند

بودجه سال 96 اعتبارهای مالی استان با کاهش 18.5 درصدی مواجه شده است و این کاهش اعتبارها در صورتی است که در مقابل سهم مالیاتی استان آذربایجان شرقی با افزایش 13.9درصد روبرو بوده و تناسبی بین کاهش اعتبارها و افزایش سهم مالیاتی نیز وجود ندارد

به گزارش یول‌پرس، شهاب الدین بیمقدار نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو، با اشاره به پیگیری های این موضوع از طریق مراجع مربوطه، اعلام کرده است: قبل از ارائه لایحه بودجه طی تماس های تلفنی و حضوری با مسئولان استانی خواستار توجه به موضوع اعتبارهای استانی شده بودم چرا که قبل از ارائه لایحه تغییر آن بسیار راحت تر بود.

بی مقدار، ادامه داد: تغییرات در اعتبارها قبل از تصویب لایحه بودجه امکان پذیر است و باید هرچه سریع تر برای این مهم اقدام لازم انجام شود.

وی بر اتحاد نمایندگان استان در این رابطه تاکید کرد و گفت: درگیر شدن به حواشی و دنبال حاشیه های سیاسی بودن مشکلی از مشکلات مردم را حل نخواهد کرد بلکه باید به صورت منسجم در صدد رفع مشکلات زیربنایی باشیم.

پزشکیان نیز اعلام کرده بود: این افزایش وقتی از متوسط کشوری نیز بالاتر است منطقی نیست.

پزشکیان خاطرنشان کرد: هرگونه افزایشی در بحث مالیات باید منطبق بر کار کارشناسی باشد در غیراین‌صورت صنعت و اقتصاد استان را دچار مشکل خواهد کرد.

وی افزود: بعد از بررسی موضوع در کمیسیون بودجه اطلاعات و آخرین اقدامات در این خصوص را در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد.

لازم به ذکر هست که میانگین کشوری مالیات ۹٫۴ درصد و مالیات در نظر گرفته برای اصفهان تنها ۲ درصد می‌باشد.

از طرف دیگر با بررسی کابینه روحانی، ۵ نفر از وزرای کابینه بخصوص علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و سه تن از معاونین وی از جمله اسحاق جهانگیری اهل اصفهان هستند، پس مالیات و اعتبارات پیشنهادی به آذربایجان و اصفهان جای تعجب ندارد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *