خانه / آخرین اخبار / ترکیه، دومین انتخاب دانشجویان ایرانی

ترکیه، دومین انتخاب دانشجویان ایرانی

رئیس مرکز دییک در همایش معرفی دانشگاه های ترکیه که در تهران برگزار شد اعلام کرد که بعد از آمریکا، ترکیه دومین انتخاب دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل است.

به گزارش یول‌پرس؛ مصطفی آیدین، رئیس مرکز دییک (DEIK) با حضور در همایش معرفی دانشگاه های ترکیه و فرصت های تحصیلی که در مرکز فرهنگی یونس امره برگزار شد، اظهار داشت: بیشترین دانشجویان ایرانی در آمریکا حضور دارند و بعد از آن ترکیه دومین کشور از نظر جذب بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی است.

وی افزود: در حال حاضر حدود ۷ میلیون دانشجو در ترکیه تحصیل می کنند که حدود ۹۰ هزار نفر دانشجوی بین المللی هستند. از این میان ۶ هزار دانشجوی ایرانی در ترکیه تحصیل می کنند که ۲هزار نفرشان در دانشگاه های شهر استانبول تحصیل می کنند.

آیدین همچنین گفت: با مسئولین در وزارت علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت و آموزش پزشکی دیدارهایی داشتیم تا تبادل دانشجو داشته باشیم و روابطمان را نزدیک تر کنیم.

گفتنی است در ترکیه فرصت های مختلفی برای دریافت بورسیه و یا کمک هزینه های تحصیلی وجود دارد. برخی از این بورسیه ها از سوی مراکز دولتی و برخی نیز از سوی دانشگاه های خصوصی به دانشجویان تعلق می گیرد.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *