خانه / آخرین اخبار / وعده حشدالشعبی برای آزادسازی شهر ترک‌نشین تلعفر

وعده حشدالشعبی برای آزادسازی شهر ترک‌نشین تلعفر

یکی از فرماندهان حشدالشعبی گفت: عملیات آزادسازی تلعفر نزدیک است و منتظر دستور از فرماندهی کل عملیات هستیم.

به گزارش یول‌پرس، زکی ابو علی، فرمانده ترکمان گردان قائم الحجه تیپ ۱۶ نیروهای حشدالشعبی مستقر در عبره الکبیره در بخش غربی شهر تلعفر در خصوص زمان آزادسازی این شهر توضیح داد: شهر تلعفر از ۴ سمت محاصره‌شده و با رسیدن فرمان از فرماندهی، به‌سرعت آزاد می‌شود.

وی افزود: نیروهای ما در بعضی از نقاط ۳ کیلومتر و در بعضی نقاط ۵ کیلومتر با داعش فاصله ‌دارند و در بعضی از نقاط تا ۱۰ کیلومتر این فاصله متغیر است.

ابوعلی در خصوص برنامه این نیروها تصریح کرد: سه‌نقطه محلبیه، تلعفر و العباضیه مورد هدف ما است و از چند مسیر به این مسیرها نزدیک می‌شویم.

وی افزود: از نقطه عبره کبره و عبره الصغیره که در غرب تلعفر و در کنترل ما است، روستاهای عبره النجار، عبره الخنصر، حسین ادریس، تل ارهال، قوله باش، خراج لعاتو روبروی ما و در تصرف داعش هستند که با آزادسازی آن‌ها، ما وارد تلعفر می‌شویم.

وی تصریح کرد: همه حملات داعش به دشت نینوا و تلعفر از منطقه القیروان در حدفاصل مرز عراق و سوریه طرح‌ریزی می‌شود.

 

فقط نیروهای خارجی داعش در تلعفر باقی‌مانده‌اند

یکی از فرماندهان نیروهای حشدالشعبی مستقر در موقعیت فرودگاه تلعفر گفت: اکثر نیروهای داعش در تلعفر خارجی هستند و هواپیماهای ارتش عراق عصر دیروز (سه‌شنبه‌) موفق شدند زاغه اصلی مهمات داعش را در این شهر منهدم کنند.

عباس کهیه در خصوص وضعیت داعش در شهر تلعفر گفت: عناصر داعش در مرکز شهر تلعفر متمرکز شده‌اند و اکثر نیروهای آن‌ها از تبعه خارجی تشکیل‌شده است.

وی افزود: بنا به اخبار رسیده از داخل شهر، افرادی از کشورهای تاجیکستان، ترکیه، چین، عربستان و افغانستان در میان نیروهای داعش دیده می‌شوند.

کهیه در مورد آرایش نیروهای حشدالشعبی در منطقه توضیح داد: نیروهایی که در آزادسازی تلعفر حضور دارند از تیپ‌های مختلف نیروهای حشدالشعبی هستند.

وی ادامه داد: در جنوب شرقی تلعفر و در منطقه «المحبیه» بخشی از نیروهای ارتش عراق که از نیروهای بومی منطقه هستند نیز حضور دارند.

این فرمانده حشدالشعبی در خصوص تحرکات داعش در منطقه گفت: راه ورود و خروج داعش به تلعفر بسته‌شده و نزدیک به یک ماه است که راه‌های نفوذ داعش مسدود شده است.
وی تصریح کرد: یک ماه پیش هواپیمایی که‌ هویت آن مشخص نبود تجهیزات و مهمات برای داعش پیاده کرد.

کهیه بیان نمود: هواپیماهای ارتش عراق دیروز موفق شدند زاغه‌های مهمات داعش در داخل تلعفر را هدف قرار دهند و خسارت جدی به داعش رساندند.

وی اظهار کرد: داعش از چهار سمت محاصره‌شده و نیروهای ما از غرب در منطقه خرب جش، جنوب فرودگاه تلعفر، قزل قویو و به شهر تلعفر نزدیک شده‌اند.

به گزارش یول‌پرس، تلعفر  شهری در استان نینوا در شمال غربی کشور عراق است. این شهر با جمعیت ۸۰۰۰۰ نفر (در سال ۲۰۰۷) پس از شهرستان موصل پرجمعیت‌ترین شهر استان نینوا می‌باشد. اکثریت قریب به اتفاق اهالی این شهر ترکمان‌ها (ترک‌های عراق) می‌باشند.

موقعیت شهر ترک‌نشین تلعفر در شمال عراق

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *