خانه / آخرین اخبار / به علت بیکاری در آذربایجان، نسل‌کش در حال وقوع است

به علت بیکاری در آذربایجان، نسل‌کش در حال وقوع است

نماینده مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تنگ‌نظری مسئولان، بیان کرد: نسبت تسهیلات به سپرده در استان آذربایجان‌شرقی از میانگین کشوری پایین تر است.

به گزارش یول‌پرس، محمد حسن نژاد با حضور در محل سازمان بسیج کارگری سپاه عاشورا، خاطرنشان کرد: متاسفانه ما تنها عادت به سخنرانی داریم تا اقدام و عمل؛ وضعیت آذربایجان در این زمینه بسیار خراب است و به یک استان مهاجرفرست تبدیل شده‌‌‌ایم.

وی بر ضرورت فرهنگ سازی اشتغال در کشور تاکید کرد و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند:«ما با اتکا به تولید داخلی، با کشورهای دیگر ارتباط برقرار می کنیم»، ابتدا باید به خودباوری برسیم و تولید کننده به این ایمان برسد که ملت لایق استفاده از محصول با کیفیت است و کارگر باید به این نتیجه برسید که برای خودش کار می‌کند و مردم هم باید بدانند که باید جنس ایرانی بخرد تا فرزندش بیکار نشود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس دهم با ابراز تاسف از وضعیت درآمد مالیاتی استان آذربایجان‌شرقی عنوان کرد: استان اصفهان ۶ میلیارد تومان درآمد مالیاتی دارد، اما استان آذربایجان شرقی قادر به تامین ۲ میلیارد تومان هم نیست، حتی استان کرمان نیز از ما پیشی گرفته است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سونامی بیکاری در آذربایجان شکل گرفته است، متذکر شد: اگر آمار بیکاری در استان ما پایین است چرا به یک استان مهاجرفرست تبدیل شده‌ایم، حتی میانگین جمعیت ما به نسبت کشوری کاهش پیدا کرده و این نشانه مهاجرفرستی و نسل کشی است که از درد بیکاری به استان‌های دیگر مهاجرت می‌کنند.

وی با انتقاد از ارائه آمارهای غلط اشتغال‌زایی اظهار داشت: استان ما ارائه آمار سفید از اشتغال‌زایی را افتخار می‌داند که این باعث می‌شود در تخصیص بودجه، در وضعیت برخوردار قرار بگیریم.

حسن نژاد در ادامه مشکل اصلی اقتصاد کشور را بانک‌ها دانست و اذعان کرد: بانک‌ها پولی ندارند که به واحدهای تولیدی تزریق کنند، تولیدکننده قادر نیست بهره ۲۴ درصدی را به بانک بازگرداند براین اساس، بانک ها پاشنه آشیل تولید است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی افزود: نسبت تسهیلات به سپرده در استان آذربایجان‌شرقی از میانگین کشوری پایین تر است، تنگ نظری در مسئولان، خانه آذربایجان شرقی را ویران کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش تاثیرگذار بسیج در تولید و اشتغال عنوان کرد: بسیج کارگری یک تشکل بزرگ اگر این اطمینان را به کارگر بدهد که ما امنیت شغلی و اجتماعی شما را تضمین خواهیم کرد، راندمان ما افزایش پیدا کرده و تولید و اشتغال محقق خواهد شد.

حسن نژاد تاکید داشت: بسیج پشت ملت ایستاده است و پشتیبان کار و کارگر است، هر چند در گذشته به بسیج به چشم حراست و گزینش نگاه می شد.

۳ دیدگاه‌ها

 1. استان آذربایجان بودجه بالاتری از کرمان دریافت میکند ولی مالیات کمتری میپردازد !!
  آیا استثمار کرمان معنی دیگری هم دارد ؟!
  0  0
  • من با یک جست و جوی ساده کذب بودن ادعای شما را دیدم. بودجه استان کرمان از آذربایجان شرقی بیشتر می باشد. امیدوارم یول پرس یک گزارش جامع در مورد بودجه استانها در سال ۹۶ ارائه بدهد. در مورد مالیات سخن شما بسیار عجیب و متحیر کننده است.
   فرض کنید دو جامعه هستند یک جامعه دو تا کارخانه قدرتمند دارد با گردش مالی فوق العاده و درآمدزایی خیلی خوب و جامعه دیگر یک کارخانه معیوب که هزینه های کاری خود را به سختی تامین می نماید. حالا مالیات کدام جامعه باید بیشتر باشد؟ مسلما جامعه ای که کارخانه بیشتر و قوی تری دارد. حکایت آذربایجان و کرمان و اصفهان و فارس و خراسان و تهران هم همین است. اقتصاد ما دولتی است، اینکه آذربایجان مالیات کمتری می دهد به این معنی است که دولت سرمایه گذاری کمتری در صنعت آذربایجان کرده حالا شما به زور می خواهید به این عملکرد دولت «استثمار» بگویید و بر ضد تمامیت ایران سخن بگویید به خودتان مربوط است ولی من به شخصه بر خلاف شما امیدوارم با رسیدگی نمایندگان مجلس از طرق قانونی این تبعیض ها حل گردد.
   0   0
   • شما مدرکی از بابت اینکه بودجه کرمان بیشتر از آذربایجان است نمایید میشود حرفتان را تصدیق کرد در حالی که آذربایجان سومین ردیف بودجه را پس از تهران و خراسان رضوی دارد

    من هم امیدوارم بزودی این موارد شفاف سازی شود و عده ای مظلوم نمایی ننمایند
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *