خانه / آخرین اخبار / اعلام آغاز بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده آذربایجان شرقی

اعلام آغاز بازسازی واحدهای مسکونی سیل زده آذربایجان شرقی

به گفته مدیرکل بنیاد مسکن استان آذربایجان شرقی، عملیات بازسازی واحدهای مسکونی تخریب شده و آسیب دیده در سیل در آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش یول‌پرس، مدیرکل بنیاد مسکن استان در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود:سیل ۲۵ فروردین امسال به هزار و ۲۸۴ واحد آسیب رسانده است که ۱۳ واحد به کلی تخریب شده و عملیات بازسازی آنها تا سه ماه آینده تکمیل می شود.

باباپور افزود: ترمیم و بازسازی بقیه ی واحدها نیز تا قبل از شروع فصل سرما و احتمالا آبان ماه به پایان میرسد.

وی افزود:اعتبار ابلاغ شده برای واحدهای روستایی ۲۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۴ درصد ،۵ میلیون تومان وام بلاعوض و ۲ میلیون وام معیشتی و برای واحدهای شهری ۳۰ میلیون تومان وام با کارمزد ۴ درصد،۶ میلیون وام بلاعوض و ۲ میلیون تومان وام معیشتی است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان گفت:در روستای بیرق نیز با تصویب کمیته ی طرح های هادی بنیاد مسکن دو منطقه در ابتدای و انتهای روستا برای جابجایی ۴۸ واحد مسکونی واقع در مسیل و ۱۸۰ واحد مسکونی واقع در شیب های تند و پرخطر روستای بیرق مکانیابی شده و اراضی آن در اختیار بنیاد مسکن قرار داده شده است.

باباپور همچنین افزود:به مناسبت سالروز تشکیل بنیاد مسکن ۶ طرح عمرانی به ارزش ۲۳۶ میلیارد تومان در استان به بهره برداری رسیده یا خواهد رسید.

وی صدور ۶ هزار سند روستایی ،۳ هزار سند شهری در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر،بهره برداری از ۶۲۰۰ واحد روستایی مقاوم سازی شده ،مجتمع فرهنگی و هنری اسکو و مجتمع تجاری و مسکونی ملکان را از جمله این طرح ها بیان کرد.

مدیر کل بنیاد مسکن استان به برنامه ها و وظایف جدید این نهاد در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: احداث ۱۵۰ هزار واحد مسکن شهری و ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی و ۳۰۰ روستای هدف گردشگری و تهیه و اجرای طرح های هادی آنها از وظایف جدید بنیاد مسکن است که سهم هر استان مشخص و به آنها ابلاغ خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *