خانه / آخرین اخبار / آثار برگزیده تئاتر ایران و جهان در بیجار به نمایش در می‌آید

آثار برگزیده تئاتر ایران و جهان در بیجار به نمایش در می‌آید

رئیس حوزه هنری شهرستان بیجار گفت: به همت حوزه هنری شهرستان بیجار آثار برگزیده تئاتر ایران و جهان در بیجار به نمایش در می‌آید.

به گزارش یول‌پرس، حسین زنجانی اعلام با اشاره به توانمندی تئاتر شهرستان بیجار اظهار کرد: هنرمندان توانمندی در زمینه هنرهای نمایشی در بیجار مشغول به فعالیت هستند که ضمن تشکیل گروه‌های نمایشی متعدد در عرصه تولید آثار نمایشی موفقیت‌های فراوانی را در سطح استان و کشور کسب کرده‌اند.

وی تصریح کرد: هم اکنون هنرمندان توانمندی از شهرستان بیجار در عرصه سینما، تلویزیون و تئاتر در کشور به عنوان چهره‌های شاخص و تأثیرگزار مشغول به فعالیت هستند که می‌توان به فرهاد اصلانی، سعید آقاخانی، محمود دینی، احمد رمضان‌زاده ، مریم ذاکر، علی‌اکبر نوربخش، کاظم نوربخش، ابوالقاسم کوشا، خانم شهره قمر و غیره اشاره کرد.

زنجانی تصریح کرد: با توجه به ضرورت آشنایی هنرمندان شهرستان با آثار برتر ایران و جهان و عدم امکان اجرای عمومی این آثار به منظور بالا بردن دانش و آگاهی هنرمندان تئاتر استان در قالب سلسله نشست‌های آموزشی مجموعه‌ای از آثار برتر ایران و جهان در طول سال به نمایش در می‌آیند و پس از نمایش این آثار مورد تحلیل و بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت : در اولین نشست این سلسله برنامه چهارشنبه ۱۰ خردادماه ۹۶ از ساعت ۱۷:۳۰ در محل دفتر حوزه هنری شهرستان بیجار نمایش « ننه دلاورو فرزندانش» اثر «برتولد برشت» به کارگردانی «امیر دژاکام» برای علاقه‌مندان به نمایش در آمده و توسط هنرمند توانمند بیجار جعفر ولدخان و دیگر هنرمندان حاضر در کارگاه مورد نقد وبررسی قرار می گیرد.

زنجانی ضمن دعوت از علاقه مندان برای حضور در این برنامه افزود: در قالب کارگاه‌های آموزشی سلسله نشست‌های ویژه نقد شعر و داستان، نقد فیلم‌های کوتاه مطرح ایران و جهان نیز در دستور کار قرار گرفته که نخستین برنامه آن در هفته گذشته در بخش داستان و فیلم کوتاه برگزار شد و عزیزان برای آگاهی از برنامه‌های بعدی می‌توانند با شماره ۳۸۲۳۴۰۷۹- ۰۸۷ حوزه هنری شهرستان بیجار تماس حاصل کنند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: با افتتاح سینما آزادی شهرستان بیجار که انشاء الله همزمان با عید سعید فطر فعالیت خود را آغاز می‌کد بسیاری از این نشست‌ها در این سینما برگزار خواهد شد و ظرفیت‌های فرهنگی و هنری شهرستان بیجار بسیار گسترش خواهد یافت.

نمایشنامه «ننه دلاور و فرزندان او» از معروف‌ترین نمایشنامه‌های برتولت برشت شاعر و نمایشنامه‌نویس آلمانی است.

این اثر را از مطرح ترین نمایشنامه‌های ضد نازیسم و ضدفاشیسم برشت می‌دانند، هر چند که قصه آن به چند قرن قبل تر و زمان جنگ‌های ۳۰ ساله ۱۶۱۸ تا ۱۶۴۸ باز می‌گردد. ننه دلاور سرگذشت زنی به نام آنا فیرلینگ که ننه دلاور نامیده می‌شود است؛ زنی طماع و مکار و حیله گر است که سعی می‌کند در طول جنگ از اوضاع نابسامان حداکثر استفاده را کرده و به همراه دخترانش منفعت مالی کسب کند. برشت در زمره هنرمندانی است که به دلیل ابداعاتی که در هنر نمایش وارد کرد، همواره تدریس و خوانده می‌شود. نمایشنامه های مختلف او بارها از سوی هنرمندان ایرانی به روی صحنه رفته است.

به گزارش یول‌پرس، بیجار یکی از شهرستان‌های ترک‌نشین و آذربایجانی استان کردستان است که در شرق این استان واقع شده است. مرکز این شهرستان شهر بیجار است. شهر بیجار در گذشته مرکز ولایت گروس بوده است. جمعیت این شهرستان طبق سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰، برابر با ۹۳٬۷۱۴ نفر بوده‌است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *