خانه / آخرین اخبار / غارهای کنزق سرعین ثبت جهانی می‌شود

غارهای کنزق سرعین ثبت جهانی می‌شود

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با توجه به منحصر بفرد بودن غارهای کنزل سرعین، تلاش برای ثبت جهانی کردن آن‌ها با جدیت ادامه دارد.

به گزارش یول‌پرس، منصور عالیقدر عصر دیروز در نشستی با فرماندار سرعین اظهار داشت: با توجه به منحصر بفرد بودن غارهای کنزل سرعین، تلاش برای ثبت جهانی کردن آن‌ها با جدیت ادامه دارد و هم‌اکنون اقدامات لازم برای مرمت و تبدیل روستای کنزق به یک جاذبه تاریخی در سطح ملی آغاز شده است.

وی افزود:‌ معرفی جاذبه‌های گردشگری و تاریخی یکی از مهم‌ترین اهدافی است که به دنبال آن هستیم و امیدواریم با اقدامات انجام یافته بتوانیم غارهای زیرزمینی ناشناخته  این شهرستان را به گردشگران معرفی کنیم تا شاهد حضور گردشگران داخلی و خارجی در این مجموعه زیبا باشیم.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با وجود نوظهور بودن تاسیسات گردشگری شهرستان سرعین و رشد جهشی چند سال اخیر به صورت شایسته و مناسبی توسط معاونت گردشگری این اداره کل مدیریت و نظارت شده است.

عالیقدر بیان کرد: زیرساخت‌های شهری سرعین برای چهار هزار نفر جمعیت محدود شهر تعریف شده که براین اساس تقویت زیرساختهای شهری سرعین توجه و نگاه ویژه مسئولان ارشد کشوری را می‌طلبد و امیدواریم با اقدامات انجام یافته به تمامی اهداف خود در راستای معرفی جاذبه‌های گردشگری منطقه دست یابیم.

جهانگیر شهبازی، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرعین نیز در این نشست تصریح کرد: همزمان با روز جهانی صنایع دستی و در راستای گرامیداشت این روز نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی در سرعین افتتاح شد و در این شهرستان بیش از ۵۰ هنرمند در حوزه صنایع دستی شناسایی و برای آنها پروانه تولیدی صادر شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *