خانه / آخرین اخبار / جنایت جدید ائتلاف آمریکایی در رقه سوریه با همکاری پ.ک.ک

جنایت جدید ائتلاف آمریکایی در رقه سوریه با همکاری پ.ک.ک

جنگنده های ائتلاف آمریکایی بار دیگر با بمباران مناطق مسکونی شهر رقه سوریه، جنایتی دیگر را رقم زدند.

به گزارش یول‌پرس، تلویزیون سوریه روز جمعه از کشتار شماری از ساکنان شهر رقه در بمباران جنگنده های ائتلاف آمریکایی خبر داد. براساس این گزارش، جنگنده های آمریکایی با بمباران محله البیاطره و مسجد الجراکسه جنایتی دیگر در شهر رقه رقم زدند.

در این حمله شماری از شهروندان کشته و زخمی شدند که هنوز آمار آن اعلام نشده است.جنگنده های آمریکایی ۱۹ خردادماه نیز شهر رقه را ۲۵ بار با بمب های فسفری هدف قرار دادند.

آمریکا و چند کشور محدود هم پیمان آن، از ماه اوت ۲۰۱۴ به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل و بدون هماهنگی با دولت سوریه ائتلافی موسوم به بین المللی تشکیل داده است.این ائتلاف تاکنون بسیاری از شهروندان بیگناه سوری را در استان های الرقه، دیرالزور و حلب به خاک و خون کشیده و بسیاری از زیربناهای این کشور را تخریب کرده است.

وزارت خارجه سوریه ۱۴ خرداد در نامه ای به دبیرکل و رئیس شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که خسارت های انسانی و مادی ائتلاف آمریکایی به سوریه کمتر از جنایت های داعش نیست.سوریه اضافه کرد: تخریب زیرساخت های سوریه نشان دهنده اهداف واقعی این ائتلاف است که با ادعاهای مبارزه با داعش و دیگر گروه های تروریستی هیچ تناسبی ندارد.

سوریه بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواست تجاوزها و اقدامات ائتلاف غیرقانونی به سرکردگی آمریکا و هدف قراردادن جان شهروندان بیگناه، زنان و کودکان سوری که با ادعاهای این ائتلاف درباره رعایت قوانین بین المللی، حقوق بشر و منشور سازمان ملل در تناقض است، محکوم کند.

گفتنی است، آمریکا هدف بیرون راندن داعش از رقه و تحویل آن به سازمان تروریستی – صهیونیستی پ.ک.ک در راستای اجرای طرح خاورمیانه نوین و تشکیل کشور جعلی کردستان، از چند هفته پیش یک عملیات نظامی بزرگ را آغاز و بهانه آن تسلیحات جنگی پیشرفته‌ای را در اختیار تروریست‌های تجزیه طلب پ.ک.ک/پ.ی.د/پژاک قرار داده است.

هدف آمریکا، تغییر بافت قومیتی شمال سوریه و کردی‌سازی مناطق ترکمان (ترک)، عرب، ارمنی و آسوری‌نشین و تکمیل قطعه‌ای دیگر از پازل کشور کردستان (اسرائیل دوم) و استارت تجزیه چهار کشور بزرگ و مهم اسلامی شامل ایران، ترکیه، سوریه و عراق است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *