خانه / آخرین اخبار / ارسال ۱۳۰ کامیون سلاح به کُردها از سوی آمریکا
طی ۱۰ روز گذشته صورت گرفت؛

ارسال ۱۳۰ کامیون سلاح به کُردها از سوی آمریکا

آمریکا در ۱۰ روز گذشته ۱۳۰ کامیون پر از سلاح به کُردهای سوریه به خصوص گروه تروریستی«اتحاد دموکراتیک» (پ ی د)تحویل داده است.

به گزارش یول‌پرس، در ادامه کمک‌های تسلیحاتی آمریکا به کردهای سوریه، خبرگزاری آناتولی ترکیه اعلام کرده است که آمریکا در ۱۰ روز گذشته ۱۳۰ کامیون پر از سلاح‌های سبک و نیمه‌ سنگین به نیروهای تروریست دموکراتیک کرد سوریه داده است.

خبرگزاری آناتولی در این مورد نوشته است که روز جمعه ۵۰ کامیون پر از سلاح از راه عراق وارد استان «الحسکه» شده و ۶۰ کامیون نیز در روز ۵ ژوئن و ۲۰ کامیون نیز در ۱۲ ژوئن گذشته وارد مناطق تحت تسلط کردها در سوریه شده است.

بنابر این گزارش با اینکه بیش از یک ماه از موافقت دونالد ترامپ برای ارسال سلاح به کردهای سوریه نمی‌گذرد اما در این مدت ۳۴۸ کامیون پر از سلاح به مناطق تحت تسلط گروهک “پ ی د” ارسال شده است.

آناتولی در ادامه می‌نویسد که طبق بیانیه‌های وزارت دفاع آمریکا در این کامیون‌ها تفنگ، مسلسل، آر پی چی، خمپاره انداز، دوربین‌های دید در شب و تک تیرانداز وجود دارد.

ارسال این سلاح‌ها در حالی است که دولت ترکیه به شدت منتقد این اقدام آمریکاست و گروهک پ ی د  را به دلیل ارتباط با پ.ک.ک ، تروریستی می‌داند.

روزنامه الاخبار چاپ لبنان در مقاله‌ای نوشت که ظاهرا آمریکا قصد دارد آن قدر به نیروهای به اصطلاح دمکراتیک سوریه (قسد) کمک کند تا بتوانند مساحتهای هر چه بیشتری از سوریه را به کنترل خود درآورند؛ خاصه اینکه این مناطق، به مناطق نفوذ آمریکا بدل خواهد شد که در موانه قوا در همه منطقه نه تنها سوریه مؤثر خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *