خانه / آخرین اخبار / شکایت ترکمان‌ها به دادگاه فدرال عراق

شکایت ترکمان‌ها به دادگاه فدرال عراق

پنج عضو ترکمانی (ترک) شورای استان کرکوک عراق علیه نایب‌رئیس کردزبان این شورا به دادگاه فدرال عراق به جرم تصویب برافراشتن پرچم اقلیم کردستان بر فراز ساختمان‌های دولتی در کرکوک شکایت کردند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از خبرگزاری «شفق نیوز» ریبوار طالبانی نائب‌رئیس شورای استان کرکوک در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفت: ۵ عضو ترکمانی شورای استان کرکوک از وی به اتهام تصویب برافراشتن پرچم اقلیم کردستان بر فراز ساختمان‌های دولتی در کرکوک به دادگاه فدرال عراق، شکایت کرده‌اند.
لازم به ذکر است که شورای استان کرکوک پیش‌تر دستورالعمل نجم الدین کریم، استاندار وابسته به اربیل کرکوک در خصوص برافراشتن پرچم اقلیم کردستان بر فراز ساختمان‌های دولتی و دروازه‌های ورودی استان کرکوک را در کنار پرچم عراق تصویب و به اجرا گذاشته بود.

گفتنی است اقلیم کردستان عراق و احزاب سیاسی این منطقه که از سال‌های گذشته و همزمان با آغاز بحران تجاوز آمریکا به این کشور و ظهور داعش، با سوء استفاده از ضعف دولت مرکزی و خلا حضور نیروهای نظامی و امنیتی عراقی در مناطق شمالی این کشور، به دنبال اشغال و تصاحب مناطق غیرکردنشین از جمله استان نفت خیز کرکوک بوده‌اند، این بار قصد دارند تا به این تصمیم زیاده‌خواهانه خود وجهه سیاسی و قانونی بخشیده و از طریق برگزاری رفراندوم استقلال تسلط خود بر شهر ترکمانی کرکوک را کامل کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *