خانه / آخرین اخبار / هشدار سازمان عفو بین المل از نقض حقوق بشر “پ ک ک” در شمال سوریه

هشدار سازمان عفو بین المل از نقض حقوق بشر “پ ک ک” در شمال سوریه

سازمان عفو بین‌الملل از نقض گسترده حقوق بشر در شمال سوریه توسط گروه تروریستی پ ک ک و شاخه سوری آن پ ی د خبر داده است.

به گزارش یول‌پرس به نقل از سازمان عفو بین‌الملل، این سازمان با انتشار لیست بازداشت‌های گسترده مخالفان و منتقدان این گروه تروریستی در شمال سوریه بدون بیان اتهام بازداشت در مورد اقدامات از این قبیل این گروه تروریستی هشدار داده است

سازمان عفو بین‌الملل در این گزارش ضمن محکومیت بازداشت چهره‌های سیاسی مخالف و منتقد گروه تروریستی پ ک ک در شمال سوریه توسط این گروه و نگهداری آنان در شرایط غیرانسانی تصریح کرده است که تمامی بازداشت‌ها بدون ارتکاب جرمی اتفاق افتاده و پ ی د تمامی این افراد صرفاً به دلیل انتقاد از عملکردش بازداشت کرده است این سازمان در پایان گزارش خود ضمن محکومیت مجدد اینگونه اقدامات خواستار آزادی هرچه سریع‌تر این بازداشتی‌ها شده است.

در لیست منتشرشده توسط سازمان عفو بین‌الملل چند تن از بازداشتی‌ها از افراد نزدیک به شورای میهنی کرد در سوریه موسوم به ENKS هستند. شورای میهنی کردهای سوریه دربرگیرنده چندین حزب و سازمان سیاسی و مدنی کردهای سوریه است که سیاست و عملکرد گروه تروریستی پ ک ک در شمال سوریه را قبول ندارند. ده‌ها نفر از چهره‌های سیاسی عضو ENKS در زندان‌های تروریست‌های پ ک ک در سوریه هستند.

لازم به ذکر است رسانه‌های وابسته به این گروه‌های تروریستی و برخی جریان‌های مافیایی هوادار آنان در منطقه همواره با کتمان حقایق سعی در پوشاندن چهره واقعی گروه تروریستی پ ک ک داشته‌اند. گروه تروریستی پ ک ک در حالی این‌چنین با منتقدان کرد خود رفتار می‌کند که بارها اقدامات نژادپرستانه این گروه در جهت پاک‌سازی نژادی مناطق تحت سیطره خود از وجود عرب‌ها و تورکمن ها موردتوجه نهادهای حقوق بشری قرارگرفته است تا جایی بارها نهادهای حقوق بشری از این اقدامات گروه تروریستی پ ک ک اعلام نگرانی کرده و آن‌ها را محکوم کرده‌اند.

۲ دیدگاه‌ها

  1. چند سال پیش هم از پاکسازی نژادی توسط کردها ، توسط سازمانهای حقوق بشر گزارش شد ولی مدعیان آزادی چشم و گوش خود را بستند چون مدعی بودند کردها دارند با داعش مبارزه میکنند واسه کسی که کشته میشه چه فرقی میکنه توسط داعش کشته بشه یا توسط کردها
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *