خانه / آخرین اخبار / مجموع کمک نظامی آمریکا به گروه های تروریستی – کردی در سوریه به ۸۰۹ کامیون رسید

مجموع کمک نظامی آمریکا به گروه های تروریستی – کردی در سوریه به ۸۰۹ کامیون رسید

آمریکا برای حمایت از گروه تروریستی پ.ی.د در شمال شرق سوریه 80 کامیون سلاح و مهمات جنگی دیگر ارسال کرد و با این محموله مجموع این کمک ها به 809 کامیون رسید.

به گزارش یول‌پرس، این رسانه در گزارشی مدعی شد که این سلاح ها در مرز عراق و در استان حسکه تحویل گروه “پ.ی.د” شده است.

بنا به اعلام شبکه تلویزیونی ان.تی.وی ترکیه، علاوه بر خودروهای هامر و جیپ های جنگی، ۱۲ هزار قبضه سلاح کلاشینکف، ۶ هزار قبضه سلاح دوربین دار، سه هزار و ۵۰۰ قبضه اسلحه سنگین تحویل گروه تروریستی “پ.ی.د” سوریه شده است.

این رسانه همچنین اعلام کرد: دولت آمریکا با ادعای مبارزه با گروه تروریستی داعش و جهت آزادسازی رقه از دست عناصر این تشکیلات، تا کنون ۸۰۹ کامیون سلاح و مهمات جنگی در اختیار “پ.ی.د” و “ی.پ.گ” قرار داده است.

گروه های پ.ی.د/ی.پ.گ که آمریکا آنها را متحد خود عنوان می کند، قصد تسلط بر خط مرزی واقع در فاصله بین استان حسکه سوریه تا امتداد مرز استان هاتای ترکیه را دارند.

موضوع تسلیح این شبه نظامیان جزو تنش بین آنکارا و واشنگتن شده است و مقامات آمریکا ادعا می کنند که سلاح های ارسالی پس از سرکوب داعش پس گرفته خواهد شد ولی این سلاح ها توسط گروههای تروریستی- کردی سوریه در اختیار گروه پ.ک.ک قرار می گیرد.

دولت آمریکا که همواره در منطقه به دنبال ایجاد کانون های تنش بوده، مراودات خود را با دو گروه کُردی سوریه یعنی “پ.ی.د” و “ی.پ.گ” زیادتر کرده و به بهانه مبارزه با داعش و در واقع برای دامن زدن به جنگ در خاک سوریه، تسلیحات نظامی در اختیار آنها قرار داده، ولی این تصمیم با مخالفت شدید دولت ترکیه و متحد آمریکا در پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) واقع شده است.

دو گروه تروریستی “پ.ی.د” و “ی.پ.گ” در صدد ایجاد کشور مستقل در شمال سوریه است و بر این اساس ترکیه همواره از تمامیت ارضی سوریه دفاع و اعلام کرده است که اجازه تاسیس دولت و یا تشکیلات خودگردان کُردی در شمال سوریه را نخواهد داد.

آمریکا تا کنون به این دغدغه ترکیه پاسخ مناسبی نداده و با تقویت حضور نظامی خود در شمال سوریه، در صدد مستحکم تر کردن جای پای خود در منطقه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *