خانه / آخرین اخبار / قره‌باغ متعلق به خاک آذربایجان است/ اسرائیل حاملی اصلی “پ.ک.ک” و ” استقلال اقلیم کردستان عراق” است
آیت‌الله سیدحسن عاملی:

قره‌باغ متعلق به خاک آذربایجان است/ اسرائیل حاملی اصلی “پ.ک.ک” و ” استقلال اقلیم کردستان عراق” است

امام جمعه اردبیل گفت:برنامه استکبار جهانی این است که 35 کشور را در خاورمیانه تجزیه کنند که اولین هدف سودان بود و موفق شدند در قسمت جنوبی این کشور مردم را به خاک و خون کشیده و بعد از کشته شدن 2 میلیون نفر مردم خواهان برگزاری رفراندوم شدند.

به گزارش یول‌پرس به نقل از تسنیم، آیت‌الله سیدحسن عاملی با بیان وضعیت موجود در قره باغ جمهوری آذربایجان اظهار داشت: حادثه قره‌باغ را دولت‌های بزرگ راه انداختند چرا که دولت‌های منطقه را مدیریت کنند و در حال حاضر با اشغال قره‌باغ، روسیه هم به جمهوری آذربایجان و هم به کشور ارمنستان حکم‌فرمایی می‌کند و این دو کشور نیازمند روسیه هستند.

وی تصریح کرد: قره‌باغ برای آمریکا و اسرائیل نیز حائز اهمیت است و چون می‌خواهند در کنار ایران مکانی برای خود داشته باشند لذا اوضاع آشفته این منطقه را حمایت می‌کنند به همین دلیل الان مشکل قره‌باغ منطقه‌ای نیست بلکه دولت‌های بزرگ دنیا این موضوع را مدیریت می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به اینکه در این برهه زمانی دولت‌های کوچک نمی‌توانند برای خود تصمیم‌گیری کنند و دولت‌های بزرگ آنها را مدیریت می‌کنند، افزود: وقاهت آمریکا در موضوع قره‌باغ به حدی رسیده است که به دولت‌های غیررسمی موجود در قره‌باغ پول داده و حتی برای آن‌ها ویزای آمریکا صادر می‌کند.

عاملی گفت: روسیه و آمریکا هرگز نمی‌خواهند از مدیریت قره‌باغ دست بکشند و سعی دارند اشغال قره‌باغ مشمول گذشت زمان شود؛ چرا که با گذشت زمان برگرداندن قره‌باغ به جمهوری آذربایجان سخت‌تر می‌شود و موضوع اجرای رفراندوم برای قره‌باغ را مطرح می‌کنند که ملت و دولت آذربایجان نباید این موضوع را قبول کنند.

وی بیان کرد: قره‌باغ متعلق به خاک جمهوری آذربایجان است و برای خاک یک کشور نمی‌شود رفراندوم گذاشت؛‌ ایران در قضیه قره‌باغ به جمهوری آذربایجان کمک‌های شایانی کرده است و در زمان اشغال قره‌باغ ۷۰ هزار نفر از مردم جمهوری آذربایجان در ایران اسکان داده شدند و این موضوع تحسین حیدرعلی‌اف را برانگیخت.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل اظهار داشت: مشکل قره‌باغ با مذاکره حل نمی‌شود و تنها راه این است که ملت آذربایجان در صحنه حضور داشته باشند؛ همان‌طور که در عراق حشدالشعبی وارد میدان  نبرد شد و با نیروی مردمی توانست داعش را در عراق شکست دهد که این در حالی بود که آمریکا از این کار ممانعت می‌کرد.

اسرائیل، پشت صحنه موضوع رفراندوم کردستان عراق را هدایت می‌کند

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل با اشاره به طرح اجرای رفراندوم در اقلیم کردستان عراق اظهار داشت: برنامه استکبار جهانی این است که ۳۵ کشور را در خاورمیانه تجزیه کنند که اولین هدف سودان بود و موفق شدند در قسمت جنوبی این کشور مردم را به خاک و خون کشیده و بعد از کشته شدن ۲ میلیون نفر مردم خواهان برگزاری رفراندوم شدند.

عاملی گفت: سودان را تحریم کرده و اعلام کردند اگر به رفراندوم رضایت دهند، تحریم‌ها را رفع می‌کنند و زمانی که سودان تجزیه شد از فردای آن روز، اسرائیل در این کشور مستقر شد و بعدها مشخص شد که ۲ میلیون نفر با سلاح‌های اسرائیلی کشته شدند.

وی بیان کرد: بدون شک در پشت صحنه طرح اجرای رفراندوم عراق، اسرائیل حضور دارد چرا که برنامه دارند،‌ بعد از استقرار در این منطقه، با حمایت‌های مالی بسیار سبب درخشش و بزرگ‌نمایی آن شوند تا کردهای دیگر کشورهای دیگر هم تحریک شده و خواستار جدایی شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تصریح کرد: نقشه‌های بزرگی دارند و می‌خواهند در منطقه اقلیم کردستان عراق نیز اسرائیل کوچکی درست کنند؛ وقتی ایران در منطقه قندیل پ.ک.ک را شکست داد و قانون اساسی این گروه ترویستی در اختیار ایران قرار گرفت، مشخص شد این گروه در سیاست‌هایش خود را مدیون اسرائیل دانسته و معلوم شد تشکیل این گروه کار اسرائیل بوده است.

عاملی ادامه داد: ترکیه، عراق و ایران مخالف این کار هستند ولی باید دولت ترکیه بداند که همکاری با آمریکا نتیجه‌ای ندارد چرا که آمریکا و ترکیه برای مبارزه با کردها در شمال سوریه هم‌پیمان شدند ولی آمریکا سلاح‌های مرگباری به کردهای این منطقه داد که نشان از خائن بودن آمریکا است؛ دولت ترکیه آیا این موضوع را تشخیص نداده است؟!

وی گفت: مسئولان کشور ترکیه بدانند هر چه قدر به آمریکا خدمت کنند، آمریکا قدردان آن‌ها نبوده و بالاخره به عهد و پیمان خود خائن خواهد بود.

ایران و ترکیه منافع مشترک زیادی با هم دارند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با اشاره به روابط ایران و ترکیه اظهار داشت: ایران با ترکیه منافع مشترک زیادی دارد و خواست ما این است که این مشترکات توسط دولت ترکیه اهمیت داده شود چرا که هرچه‌قدر ایران و ترکیه به هم نزدیک باشند، عزت امت اسلام حفظ می‌شود.

عاملی افزود: بنیانگذار روسیه، پیتر اول در وصیت خود اعلام کرده است که روسیه زمانی می‌تواند بر دنیا حکم‌رانی کند که استانبول را اختیار بگیرد و برای تحقق این هدف نیازمند اختلاف ایران با ترکیه هستند.

وی گفت: گروه‌های مردمی ترکیه باید این موضوع را از دولت خود مطالبه‌گری کنند که اختلاف با ایران به نفع هر دو کشور نیست؛ ایران کمک‌های بسیاری به ترکیه کرده و اگر ایران نبود گروه‌های تروریستی مثل پ.ک.ک و پژاک مشکلات بسیاری زیادی برای ترکیه ایجاد می‌کردند.

عاملی تصریح کرد: نگاه ایران به ترکیه اینگونه است که عزت ترکیه را عزت خود و ذلت آن را ذلت خود می‌داند.

۹ دیدگاه‌ها

 1. اسراییل که با دولت آذربایجان روابط دوستانه دارد

  ضمنا” قره باغ متعلق به ملت قره باغ است نه جای دیگری
  0  0
  • قره باغ متعلق به آذربایجان است و امثال ” رستمی” غلط میکنن در این مورد نظر میدن امثال رستمی از تاریخ پدران خود چیزی نمیدانند چه برسد به تاریخ قره باغ…
   1   0
   • مستندات شما در مورد تعلق قره باغ به آذربایجان چیست ؟
    اگر به حرف باشد من هم میگویم باکو متعلق به ارمنستان یا روسیه و یا ایران است
    0    0
    • کتابهای تاریخی و مقاله ها درباره پیشینه (ولایت خودمختار قره باغ کوهستانی) را بخوانید… به حرف نیست با توجه به مستندات تاریخی گفته می شود. جالب است که ارمنیها بعدها به این ناحیه کوچ کرده اند. کتاب (ایروان یک ولایت مسلمان نشین بود) اثر صمد سرداری نیا را هم بخوانید
     0     0
   • برو از ارباب ارمنیت بخواه تاریخ قره باغ رو بهت نشون بده؛ ما هرتاریخی هم بهت نشون بدیم چون اربابت ننوشته قبول نمیکنی…
    قره باغ متعلق به آذربایجان است قره باغ خاک اسلام بوده و هست…
    درضمن بخاطر این همه خ***لی چیزیم ارمنستانی ها بهت میدن؟!
    1    0
  • رستمی ملتی بنام ملت قره باغ وجود ندارد مثل اینکه بگویی ملت تهران یا تبریز اهالی قره باغ ترک و آذربایجانی و شیعه هستند مثل همه آذربایجانی در ایران و جمهوری آذربایجان
   اقلیت ارمنی هم وجود دارد که شهروندان جمهوری آذربایجان هستند همانطور ما سی میلیون ترک شهروند ایران هستیم
   جمعیت ترکهای مسلمان آذری شیعه قره باغ قبل از اشغال ۸۵۰ هزار نفر بود و ارامنه فقط ۷۰ هزار نفر
   اکثر ارامنه شاکن قره باغ هم اصالتا ایرانی و از شهر مراغه هستند یعنی مهاجر هستند که در زمان شوروی درانجا اسکان داده شده ند
   در خصوص تعلق با کو به ارمنستان هم باید بگویم خود ایروان متعلق به جمهوری آذربایجان بود ارامنه ای که از عثمانی گرختند اول تصمیم داشتند در ارومیه و خوی ما کشور ارمنستان را ایجاد کنند بدین منظور هزاران نفر مسلمان ترک رادر ایران مناطق قتل عام کردند
   که دست آخر به خاطر امدادرسانی قوای ترکیه مجبور شدند به اراضی شوروی بگریزند و درآنجا شهر آذربایجانی ایروان را اشغال و اهالی ترک مسلمان و شیعه آن را قتل عام اخراج نمودند و در آنجا این ارامنه فراری از عثمانی روات ارمنستان را به پشتیبانی روسها ایجاد کردندمطمئن باشد پاداش شما خائنین آنتی ترک از ارامنه و روسیه به جز دشمنی نخواهد بود
   0   0
 2. دوستان ایشون بیسوادند کاریش نداشته باشید همین که تا حالا نفهمیده معنی قره باغ یعنی چی .؟ میخاد چی بگه چون توی اون مغزش به جای مغز هیچی نداره
  0  0
 3. آقای عاملی بدانید و آگاه باشید
  اگر ایران مرزش را با ارمنستان ببندد مسئله قره باغ در یک هفته حل می شود
  حتی روسیه نمی تواند کاری برای ارمنستان انجام دهد
  1  0
 4. خانم رستمی از ارامنه ساکن اورمیه است و وابسته به حزب فاشیستی و تروریستی داشناکسیون ارمنستان.با نام مستعار در اورمیه فعالیت دارد. بزودی مجبور به فرار خواهد شد
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *