خانه / آخرین اخبار / آمار جذبی و تسلیمی های سازمان پ ک ک در سال ۲۰۱۷

آمار جذبی و تسلیمی های سازمان پ ک ک در سال ۲۰۱۷

در طول سی سال گذشته حداقل ترین آمار جذبی سازمان پ ک ک و پژاک متعلق به سال ۲۰۱۷ است . در هشت ماه گذشته سالجاری آمار جذبی ها به پ ک ک ۵۴ نفر ذکر شده و از طرفی دیگر در طول هشت ماه گذشته بیش از ۵۰۰ نفر از پ ک ک جدا شده اند .

به گزارش یول‌پرس به نقل از انجمن بی تاوان، در جلسه امنیت ملی ترکیه راهکارهای جدیدی برای تضعیف پ ک ک اتخاذ شد. در این جلسه آسانترین راهکار ضربه زدن به پ ک ک همراهی و همکاری خانواده عنوان گردید، و به همین اساس در این جلسه مقرر گردید، یک اکیب از حقوقدانان و روانشناسان تشکیل ، و این اکیب با گفتگو و کمک به خانواده هایی که فرزندانشان در پ ک ک هستند با برقراری ارتباط با فرزندانشان آنان را تمایل به خروج از پ ک ک نمایند.

طبق آمارها در طول هشت ماه گذشته ۵۴ نفر جذب سازمان پ ک ک شده و از طرفی دیگر بیش از ۵۰۰ نفر از پ ک ک جدا شده اند ، بیشتر جداشدگان با همکاری خانوادها برگشته اند و این پروژه با همکاری خانوادها در گام اول برای برقراری ارتباط گیری بنا شده است ، مهمترین مانع برای بازگردانندن فرزندان عضوء پ ک ک عدم ارتباط خانواده ها با فرزندان می باشد، زیرا پ ک ک ارتباط اعضاء با خانواده ها را ممنوع اعلام کرده است بنابراین در جلسه امنیت ملی مقرر شده که تمامی خانوادهایی که فرزندانشان به پ ک ک جذب شده اند مشخص و اکیب حقوقدانان و روانشناسان با انها در ارتباط باشند.

از ابتدای امسال پ ک ک، از ارتش ترکیه شکستهای سنگینی خورده است و حملات بی امان ارتش ترکیه بر مواضع پ ک ک در قندیل سبب گردید عناصر سازمان با شکست روحی مواجه ،و تصمیم به جدای از گروهک بگیرند و به همین علت آمار تسلیمی ها نسبت به گذشته روند افزایشی داشته است.

یکی دیگر از عوامل جدایی عناصر سازمان وجود تبعیض و ناعدالتی ها در میان کادرهای سازمان می باشد، عده ای از فرماندهان و سران گروه در شمال عراق با بهترین امکانات رفاهی زندگی می کنند و برخی دیگر از کادرها از جمله انهایی که تازه جذب شده اند و بخصوص کادرهای ایرانی را به مناطق عملیاتی و دور دست اعزام می کنند و این تناقض رفتاری سران پ ک ک باعث ناراحتی در میان کادرها شده است و عدم حق ملاقات خانوادها با فرزندانشان خود به بزرگترین مشکل برای خانوادها شده است و بخصوص برای خانوادهای ایرانی هیچ حقی قائل نیستند و این رفتار پ ک ک در جامعه موجب موج ناراحتی شده است کادرها ی سازمان حق تماس از راه ارسال نامه و تلفن را نیز منع کرده و هر خانواده‌یی که به عراق می رود دست خالی برمی‌گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *