خانه / آخرین اخبار / کاوش باستان‌شناختی “شهر تاریخی برزند” استان اردبیل آغاز شد

کاوش باستان‌شناختی “شهر تاریخی برزند” استان اردبیل آغاز شد

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان گرمی گفت: در حال حاضر با برنامه‌ریزی‌های انجام یافته کاوش باستان‌شناختی شهر تاریخی برزند آغاز شده است.

به گزارش یول‌پرس،  به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل، روح‌اله محمدی اظهار داشت: قلعه تاریخی برزند در ۲۵ کیلومتری جاده گرمی به اردبیل و در جوار روستایی به همین نام واقع شده و بر اساس مطالعات داده‌های سطحی از اوایل اسلام تا دوره قاجار مسکونی بوده است.

وی با اشاره به این که آغاز کاو‌ش‌های باستان‌‌شناسی در این روستا افزود: وجود قلعه و گورستان تاریخی و امام‌زاده کاظم(ع) نشان از اهمیت تاریخی این روستا دارد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان گرمی تصریح کرد: به منظور شناخت ویژگی‌ها و جایگاه شهر تاریخی برزند در مطالعات باستان‌شناسی منطقه مغان و روابط فرهنگی مابین قفقاز و شمال غرب ایران، قلعه  شهر برزند مورد کاوش باستان شناسی قرار گرفته است.

محمدی با اشاره به این که تاکنون به بخش‌هایی از حصار مجموعه دست یافته‌اند، تصریح کرد:  هیئت باستان‌شناسی به سرپرستی وی و از ۱۵ مرداد در برزند مستقر شده و به مدت یک ماه به کاوش میدانی می پردازد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *