خانه / آخرین اخبار / برگزاری مناظره با موضوع “آینده سیاسی شهر اورمیه”

برگزاری مناظره با موضوع “آینده سیاسی شهر اورمیه”

دیروز در حاشیه نمایشگاه مطبوعات و رسانه های استان آذربایجان غربی، مناظره‌ای با موضوع "آینده سیاسی شهر اورمیه" با حضور فعالین سیاسی این شهر در غرفه گروه رسانه‌ای یول برگزار شد.

به گزارش یول‌پرس، در حاشیه نمایشگاه مطبوعات و رسانه های آذربایجان‌غربی بعدازظهر دیروز، مناظره‌ای با موضوع “آینده سیاسی شهر اورمیه” با حضور رضا داغستانی نماینده هویت‌گرایان، آقای رسول اصغرزاده عضو شورای شهر اورمیه به عنوان نماینده جریان اصولگرایی و آقای سیروس صادقی مدیرکل اسبق آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی و نماینده جریان اصلاح‌طلبی در غرفه گروه رسانه‌ای یول برگزار شد.

آقای صادقی به عنوان نماینده اصلاح‌طلبان معتقد بودند جریان اصلاح‌طلبی، جریانی ریشه دار بوده که از اول انقلاب به وجود آمده و تداوم خواهد داشت و نمی‌توان این جریان را به انفعال کشاند.

آقای اصغرزاده معتقد بودند تعریف سیاسی ارائه شده در این مناظره نادرست بوده و چیزی به نام جریانات اصولگرایی و اصلاح‌طلبی وجود خارجی ندارد بلکه می‌توان جریانات سیاسی را به دو گروه انقلابی و تجددخواه تقسیم کرد که البته تجددخواهها هم از آرمانهای انقلاب عدول نکرده‌اند.

در این مناظره آقای داغستانی تاکید داشت جریانی که امروز به عنوان جریان هویت‌گرایی شناخته می‌شود، نمی‌تواند واژه‌ای درست باشد چرا که هویت به عنوان ساختار ازلی در وجود انسان بوده است پس هویت طلبی واژه ای درست نیست؛ و چون جریان سیاسی نیستیم پس هویت‌گرایی هم واژه ای درست نیست بلکه جریانی برخواسته از خواستهای مردم آذربایجان است.

گزارش کامل این مناظره به زودی در نشریه آچیق‌یول منتشر خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *