خانه / آخرین اخبار / دیگر زمان جنگ و باروت به سر رسیده/ اسلحه‌ها را باید زمین گذاشت!
خطاب به گروه‌های تروریستی پ.ک.ک/پژاک، دموکرات و کومله:

دیگر زمان جنگ و باروت به سر رسیده/ اسلحه‌ها را باید زمین گذاشت!

مشاور استاندار آذربايجان غربي در امور اقوام و مذاهب استانداری در گفت‌وگو با خبرنگار یول‌پرس در حاشیه نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان، ضمن محکومیت حملات تروریستی اخیر در مناطق مختلف استان و شهادت چندین نیروی نظامی کشور گفت: دیگر زمان جنگ و باروت به سررسیده و گفتمان و هم‌اندیشی می‌بایست جایگزین خشونت و جنگ شود.

سیدفتاح حسینی از فعالین سیاسی کردزبان در رابطه با وزرای معرفی شده از سوی دولت به مجلس برای تشکیل دولت دوازدهم گفت: کابینه جدید بر اساس بررسی‌های دقیق و حساب و کتاب بوده و ۶۰% آن برآمده از حزب اعتدال و توسعه  و ۴۰% باقی مانده به توصیه بزرگان این حزب در بدنه دولت انتخاب و معرفی شده‌اند.

وی در خصوص انتقادات اهل سنت به دلیل عدم استفاده از اهل سنت در کابینه جدید و همچنین عدم دعوت از بزرگان اهل سنت برای شرکت در مراسم تحلیف گفت: قطعا خیزش و حرکت اهل سنت در کشور با وجود یاوه‌گویی‌های بدخواهان و رقیبان بی‌انصاف گفتمان اعتدال و دکتر روحانی در سطح کشور ستودنی است. اما با وجود این در خصوص کابینه جدید و همچنین مراسم تحلیف، اهل سنت مورد بی‌مهری قرار گرفته است. ولی بی مهری نشانه این نیست که دولت از اهل سنت فاصله گرفته، بلکه در آینده دولت با توجه ویژه به این قشر در استان‌های مختلف و در راستای تقویت پایه‌های نظام و حفظ تمامیت ارضی کشور، وحدت و برادری و امنیت پایدار که آرزوی همه ما است، کاستی‌ها را جبران خواهد نمود.

مشاور استاندار آذربایجان غربی در خصوص ناامنی‌های چندماه اخیر در غرب آذربایجان و حملات گروه‌های تروریستی ضمن محکومیت اقدامات گروه‌های معاند تصریح کرد: قطعا شهدایی که ما در استان آذربایجان غربی تسلیم و تقدیم انقلاب و ایران کرده‌ایم، ضامن بقا و تقویت امنیتمان بوده و این مقاومت و ایستادگی در سراسر کشور همچنان ادامه خواهد داشت. افراطی‌گری هیچ‌گاه مورد قبول نبوده و دود ناامنی در چشم همه اقشار جامعه و همه اقوام خواهد رفت.

وی در پایان گروه‌های تروریستی فعال در سطح منطقه را به کنار گذاشتن سلاح و روی آوردن به گفتمان و مذاکره دعوت کرده و گفت: دیگر زمان جنگ و باروت به سر رسیده است. اسلحه‌ها باید به زمین گذاشته شوند و گفتمان و هماندیشی باید تنها محور ما باشد چرا که هرگونه خشونت و افراطی‌گری محکوم است.

۳ دیدگاه‌ها

 1. کاملا” درسته
  منطقه نیاز به آرامش دارد و افراط گرایی قومی باید برچیده شود
  0  0
 2. عده ای متوجه نیستند که گروه تروریستی یعنی چی؟ تروریست خواستار چیز خاصی نیست بلکه شغلش ترور است اینها با توصیه اگر آدم میشدند الان ترور در ترکیه باید به صفر میرسید امیدوارم دولت ما اشتباهات اردوغان در مذاکره با کورد های تروریست رو تکرار نکنه چراکه تورکیه اوضاع رو به زور جمع وجور کرد
  0  0
 3. مذاکره و گفت گو با کی؟
  با تروریست ها
  ایشون مثل وکیل مدافع نروریستها عمل می کنند
  وقتی می بینند نم تونند با اسلحه حریف قوی نظامی بشن سعی می کنن راه مذاکره رو باز کنند
  مذاکرهع رو کسی درخواست می ده که در موضع ضعف باشه
  نیروهای ما در موضع ضعف نیستند و با اقتدار تمام تا آخرین تروریست رو پاکسازی خواهند کرد
  سزای تروریست مرگ هست و به سزایش خواهد رسید
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *