خانه / آخرین اخبار / سی و دومین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان برگزار می‌شود

سی و دومین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان برگزار می‌شود

رئیس هیئت دوچرخه سواری آذربایجان غربی گفت: سی و دومین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان به میزبانی اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی برگزار می‌شود.

به گزارش یول‌پرس به نقل از تسنیم، میرمحمدرضا اسدی با اشاره به برگزاری سی و دومین دوره تور بین‌المللی دوچرخه سواری ایران-آذربایجان اظهار داشت: این دوره از مسابقات از شانزدهم مهرماه با حضور ۴ تیم داخلی و ۳۲ تیم خارجی به میزبانی آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره از مسابقات با حضور بیش از ۵۰۰ دوچرخه سوار برگزار می‌شود و در مرحله نخست تور دوچرخه سواران مسیر تبریز به ارومیه به طول ۱۳۰ کیلومتر را رکاب می‌زنند و مرحله دوم مسابقات به طول ۲۰۴ کیلومتر خواهد بود که مسیر ارومیه به منطقه آزاد ارس را رکاب می‌زنند.

رئیس هیئت دوچرخه سواری آذربایجان غربی با اشاره به دیگر مراحل این تور خاطرنشان کرد: مسیر‌های منطقه آزاد ارس به تبریز، تبریز به سرعین، سرعین به تبریز و مسیر داخل شهر تبریز نیز دیگر مراحل برگزاری سی و دومین دوره تور بین‌المللی دوچرخه‌سواری ایران-آذربایجان است.

وی با ابراز نارضایتی از تامین نشدن هزینه ثبت نام یادآور شد: این تور از حالت آماتور به درجه نیمه حرفه‌ای ارتقاء یافته است و از استان اردبیل هیچ تیمی در این مسابقات حضور ندارد دوچرخه سواران تیم استان آذربایجان غربی نیز در قالب تیم سپاهان در مسابقات شرکت خواهند کرد.

اسدی تصریح کرد: هزینه ثبت نام در تور مبلغ ۲۶۰ میلیون ریال است که به دلیل تامین نشدن این رقم جوانان آذربایجان غربی از حضور در مسابقات در قالب تیمی محروم شدند و انتظار می‌رفت تا مبلغی برای این مهم تخصیص می‌یافت تا دوچرخه‌سواران استان بتوانند خودی نشان دهند.

وی با اشاره به تاخیر در برگزاری این دوره از مسابقات تاکید کرد: همه ساله این مسابقات در ماه‌های اردیبهشت و خرداد برگزار می‌شود که امسال به سبب برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا زمان تور تغییر یافت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *