خانه / آخرین اخبار / تیراختور ۹۶ ؛ تلفیقی از مشکلات، بی مسئولیتی مسئولین،  مافیا و حمایت هوادار!

تیراختور ۹۶ ؛ تلفیقی از مشکلات، بی مسئولیتی مسئولین،  مافیا و حمایت هوادار!

از مدت ها قبل و با توجه به محرومیت از جذب بازیکن جدید پیش‌بینی می‌شد که تیراختور این فصل شرایطی مطلوبی در میدان مسابقه نخواهد داشت و با مشکلات عدیده ای اعم از کمبود بازیکن باکیفیت و با تجربه در میدان و نیمکت خالی مواجه خواهد شد، اما این پیش آمدی گریزناپذیر بود و باید چاره ای برای حل آن حداقل تا نیم فصل پیش بینی میشد.

یول‌پرس: انتخاب هوشمندانه یحیی گل محمدی بعنوان سرمربی تیم که کار با جوانان رو خوب بلد است و اصولا برخلاف برخی مربیان به جوانان اعتقاد دارد و فلسفه فوتبالی‌اش را بر اصل جوانگرایی نهاده است، خود نشان از درک واقعیات تیراختور داشت.

اما نکته ای که نمیتوان از آن به راحتی عبور کرد این است که همین آقایانی که می خواهند مشکل به وجود آمده را با درایت مدیریتی حل نمایند خود مسبب تمام بدبختی های حال حاضر تیراختور هستند.

سوای تمام بحث های که می توان پیرامون تیراختور انجام داد اشاره به دو نکته ضروری است؛

اول اینکه علی رغم تمامی مشکلات و نقاط ضعف تیراختور زیبا و چشم نواز بازی می کند و علی رغم سه باخت متوالی هنوز امید ها را در دل زنده نگه می دارد.

نکته مهم دوم سطح درک فوتبالی تماشاگران تورک است که به جرات می توان ادعا کرد یک سر و گردن نه تنها از از فوتبال ایران بلکه آسیا بالاتر است. تماشاگری که برخلاف تماشاچی نماهای پوشالی پایتخت که بعد از هر باخت شروع به ناسزا گفتن می کنند  دیروز نشان داد که این تیم چه ببازد و چه ببرد همیشه پشت این تیم است، پشت تیمی مردمی که از بطن مردم بیرون آمده و در قلب تک تک آنها جای دارد.

اما مسئولین هم تیراختور را تنها گذاشته اند و هم هوادار را.  مسئولینی که جز محافل خاص لابی و منفعت طلب، کس دیگری حتی اسم آنها را نشنیده است،  شاید به جرات بیش از ۹۰% هواداران تیراختور نام هیئت مدیره ای را که برای آنها تصمیم می گیرد را نشینده اند.

از مسئولین غیر ورزشی و از همه مهمتر غیربومی که جز چند روز سال در تبریز اصلا حضوری ندارند نمی‌توان انتظار دلسوزی برای این شهر را داشت.

اما با تمامی انتقادات موجود به نحوه و عملکرد، تنها کانون هواداران تیراختور کم و بیش هوای هوادار را دارد.

نمیشود انتقاد کرد اما از برخی از مافیای درونی و هواداری سخنی نگفت، در بسیاری مواقع خودی ها بیش از ناخودی ها به تیراختور ضربه زده اند.

اما در کل می توان در یک بند خلاصه کرد که؛

شاید برخی ها تیراختور را بازنده بازی دیروز بدانند اما تیراختور و هوادارانش برنده بودند!  برنده سکو…! برنده فرهنگ…! برنده اتحاد و همدلی…!

 نویسنده: بابک حسینی مقدم

۲ دیدگاه‌ها

 1. دمتون گرم یول پرس عزیز

  به همه ی اینها بی معرفتی صداوسیما و اکثر خبرگزاری ها و نشریات ورزشی رو اضافه کن دریغ از این که لحظاتی از نمایش این فرهنگ بالا رو به تصویر بکشن و نشونش بدن!
  حالا شما حساب یه صندلی چیزی میشکست و پرت می شو! همین ها که الان سکوت کردن ببین چه علم شنگه ای به پا می کردن!

  باز دم شما گرم که پشت و پناه تراکتورچی ها هستی




  0



  0
 2. خیلی دلم سوخت وقتی کلیپی رو دیدم که چندتا هوادار بی شخصیت استقلال به یک تراکتوری بی ادبی کردن و فیلمشو تو فضای مجازی پخش کردن و کسی کار به کارشون نداره! کانال پرسپولیسی ها هم با تایی این حرکت این ویدئو رو باز نشر داد و ما باز هم دم از فرهنگ بالا می زنیم!

  حالا ببینیم ناعادل فردوسی پور ….




  0



  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *