خانه / آخرین اخبار / پیگیر به رسمیت شناختن فاجعه جیلولوق از جانب رئیس جمهور هستم
نماینده اورمیه در گفت‌گو با یول‌پرس مطرح کرد؛

پیگیر به رسمیت شناختن فاجعه جیلولوق از جانب رئیس جمهور هستم

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی، با توجه به نزدیکی صدمین سالگرد فاجعه جیلولوق گفت: پیگیر به رسمیت شناخته‌شدن فاجعه جیلولوق و گنجانده شدن آن در کتب درسی هستیم.

روح الله حضرت‌پور در حاشیه هشتمین نمایشگاه مطبوعاتی آذربایجان غربی در مصاحبه با خبرنگار یول‌پرس در خصوص کابینه پیشنهادی رئیس جمهور گفت: در مورد کابینه قبلا جلسه‌ای با فراکسیون مستقلین داشتیم که در نهایت ۱۵ نفر در دیدار با رئیس جمهور درباره کابینه بحث‌هایی شد و در صحبتی که شخصا با آقای روحانی داشتم سهمیه‌ای برای آذربایجان خواسته تا از جوانان، نخبگان و مدیران این منطقه نیز استفاده گردد.

وی درباره وزرای پیشنهادی تورک افزود: در حال حاضر در بین وزرای پیشنهادی چند نفر تورک وجود دارد؛ آقای حاتمی وزیر دفاع تورک و اهل زنجان بوده و آقای ربیعی وزیر کار تورک هستند، وزرایی که اصالت آنها تورک باشد نیز وجود دارند ولی از اشخاصی که به طور مستقیم اهل آذربایجان مثلا اردبیل، تبریز، اورمیه و…. استفاده نشده است.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: بطورکلی کابینه پیشنهادی روحانی، کارآمدی کافی را دارد ولی نسبت به برخی از وزرا انتقادهایی هم هست که باید با توجه به برنامه‌های ارائه داده ‌شده و تشخیص نمایندگان رای خواهند گرفت. به چهره‌های قدیمی با توجه به عملکرد و چهره‌های جدید با توجه به برنامه‌هایشان رای داده خواهد شد. نمایندگان با رای و با توجه به حوزه انتخابیه خود، از وزرا امتیازاتی را برای شهر و استان خود و آبادانی مناطق کسب خواهند کرد تا شرمنده ملت نباشیم.

روح‌ الله حضرت‌پور گفت: در دیدار خود با آقای روحانی با اشاره به اینکه مردم آذربایجان بیشترین رای خود را به ایشان داده‌اند از انتظارات آن‌ها سخن گفته و استفاده از نخبگان و مدیران آذربایجانی در مقام‌های دولتی و داشتن نگاه ویژه به این منطقه را خواستار شدم. قرار نیست به مسئله انتخاب وزرا تعصبی نگاه کنیم چون آذربایجان هر ماه چندین شهید در راه دفاع از کشور می‌دهد، این هارا نباید فراموش کرده و تلاش ما این است تا وزرای مردم دار و کارآمد که هیچ‌گونه وابستگی به جناح و جریان سیاسی خاصی را نداشته، انتخاب کنیم.

نماینده مردم اورمیه در مجلس شورای اسلامی درباره انتخاب مجدد رحمانی فضلی برای وزارت کشور گفت: بله سعی خواهیم کرد از ایشان حمایت کنیم، البته انتقادات زیادی نسبت به عملکرد ایشان وجود دارد و در انتخاب استانداران و فرمانداران هر منطقه باید دقت بیشتری داشته باشد و فقط به وابستگی‌های سیاسی شخص دقت نکنند. تمام مسئولین در زمان فعالیت خود اشکالاتی داشته‌اند و هیچ کس بدون اشکال نیست، ایشان هم مانند سایر مسئولان بوده و از لحاظ اخلاقی و خدمت به مردم جزء وزرای خوب کشور هستند.

وی درباره ادعای نماینده مردم تبریز مبنی بر تشکیل فراکسیون استان‌های شمال‌غربی به دلیل حساسیت به کلمه تورک گفت: این قضیه را برای اولین بار از شما شنیده‌ام و ما هنوز هم عضو فراکسیون مناطق تورک‌نشین هستیم. خبری از منحل شدن یا ارائه صورت‌جلسه نشنیده‌ام و این موضوع را یکشنبه در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

روح الله حضرت‌پور درباره فراکسیون مناطق تورک‌نشین تاکید کرد: فراکسیون مناطق تورک‌نشین به سادگی تشکیل نشده که به سادگی منحل شود. ابتدا از هئیت رئیسه مجوز گرفته و مراحل زیادی را طی کرده‌‌است. تشکیل یک فراکسیون کار ساده‌ای نیست و باید ابتدا از هئیت رئیسه و سازمان‌های مربوط مجوزهای لازم گرفته شود. اگر این قضیه امنیتی بوده یا نسبت به کلمه تورک حساسیت وجود داشت هیچ‌گاه از ابتدا این مجوزها برای تاسیس فراکسیون داده‌ نمی‌شد. تا کنون چندین جلسه و انتخابات هئیت رئیسه داشتیم و دلیل این سخنان آقای بی‌مقدار را اصلا نمی‌دانم.

وی همچنین با توجه با نزدیکی به صدمین سالگرد فاجعه جیلولوق گفت: جیلولوق نباید فراموش شود و پیگیر به رسمیت شناختن توسط رئیس جمهور و گنجاندن آن در کتب درسی هستم و قرار نیست فقط در فضای مجازی اطلاع رسانی شده و چند نامه رد و بدل شود.

حضرت‌پور که سال گذشته طی نامه‌‌ای به وزیر آموزش و پرورش خواهان گنجاندن فاجعه جیلولوق در کتب درسی شده بود، در این خصوص گفت: شخصا پیگر این قضیه بوده و زمان سفر آقای روحانی به اورمیه، نامه‌ای در این مورد را تقدیم وی کرده‌ام. رسیدگی به خواسته‌ها و مطالبات باید برای تمام مردم ایران بوده و مختص چند استان یا شهرستان نباشد.

 

۶ دیدگاه‌ها

 1. برادر عزیز جناب اقای حضرت پور به عنوان یک تورک از شما وزحمات شما ودیگر نمایندگان ملت تورک که دغدغه شان مشکلات موکلینشان است کمال تشکر را دارم وارزوی سربلندی وسلامتی تان را از درگاه خداوند متعال خواستارم ،جناب حضرت پور در رسانه ها خواندیم که ظاهرا به کلمه تورک حساس شده اند که در اینجا چند سئوال مطرح میشود . ایا حساسیت این موضوع یعنی تورک به خاطر توهین هایی هست که در ادبیات فارسها ست ونمی خواهند رو شود مثلا هرکس کاری انجام دهد که شایسته نباشد میگویند مگه تورکی . یا به خاطر پیشرفت کشورهای تورک هستش که میترسند ما هم با تورک بودنمان ارثی از انها بببریم ؟ به هر جهت باشد من شخصا تورکم وبه تورک بودنم افتخار میکنم اگر ما با تورک بودنمان موجب سر افکندگیشان میشویم جای بسی خوشحالی است چون انها همیشه سرافکنده هستند وربطی به ما ندارد واگر هست راهشان را جدا کنند یا میخواهند تک تک در حضور همه قسم بخوریم که به خدا ما تورک هستیم ! برادر عزیز بیشتر از یک سوم نماینده ها از تورکها هستند اگر نمیتوانیم تورک بودن وهویت خودمان را حتی به خودمان بقبولانیم دیگر جای سخن باقی نمی ماند هویت من به خود من بستگی دارد چنانکه من نمیتوانم هویت دیگران را برایشان دیکته کنم انها هم حق ندارند برای من هویت تراشی کنند. مثل اینکه دوباره بوی ناسیونالیست وپان فارسیسم رضا خانی به مشام میرسد .کاری نکنند که خون فرزندان ستارخانها دوباره به جوش بیاید
  0  0
 2. تاسف بر رای مردم که حیف نماینده ای مانند آقای بی مقدار شده است . مگر ما ترک نیستم میخواهند ما اصالت و ذات خود را نفی کنیم یواش یواش با این کارها مردم را از کشور و وطن خود دلسرد میکنند
  واقعا تعجب آور هست؟!
  بیاییم حقوق اولیه و طبیعی یکدیگر احترام بگذاریم.
  0  0
 3. yaşasin TURK Elim
  منده اوز نوبمده هربیرتک تکیزدن(حضرت آقای حضرت پوردان.یول پرسده تورک حاققینا چالیشان قارداش وباجیلاردان و.و.و.و.و…….)تشککورائدیرم.یارادانیمیزدان هربیرتک تکیزه جان ساغلیقی آرزولورام.

  آقا رضای گل تبریز.
  قارداشیم.سندنده بی دونیا تشککور ائدیرم.آتا امکی آناسوتو سنه حالال اولسون.تورکلوگینه باش أییره م.یاشا قارداشیم.

  یاشاسین آزربایجان
  یاشاسین تورک إلیم
  یاشاسین آزربایجانیمین ایگیدلری

  آزربایجان آدینا جان وئره رم
  یوسف شاکر
  استان گیلان
  0  0
 4. عزیز وحئورمتلی دیلداشیم گوزه ل قارداشیم یوسف بئی جنابلاری سلاملار سایقیلار ، سیزده ن وهامی دیلداشلاریمنان و هابئله یول پرس ده ن هرده ن پیس دانشدیغیما گؤره اؤزؤر ایستیرئم .واله ادامین اوز الینده دئییر هئردن بیر سؤزلر یازیللار کی آدام چاشیر داشیر ، جئواب وئرمیه نده ایچی اوت توتور ، کینه سیز حئورمتلی ائلیمنن اؤزر ایستیرئم .سیزلره ساغ لیق وباشی اوجالیق ارزی لی یام . حئورمتلی یولداش یوسف بئی جنابلاری سیزین الیزدن اوپورئم باشی اوجا قالین .یاشاسین آزربایجان یاشاسین ائلیم یاشاسین یول پرس
  0  0
 5. ساغول قارداشیم.بیزدر سنی وسنین کیمی تورک ایگیدلرینه ایفتخارائلیریک.ومن سنی باشادوشورم.
  آتالارسوزودو(هرهورن ایته آغاج تولامازلار)اونلارکی احمقانه گلیب بوردا نظروئریللر.اولارین۳۰دان چوخ آتالاری وار.هئچ اوزلریده بیلمیللرکیمین اوشاقیدیلار.بیرگون کورد اولوللار بیرگون فارث اولوللارو.و.و.و بیرآدامین کی کوتوگو بللی اولماسا.اونون دانیشدیقی سوزو نه اولارکی بیزده اونا جاواب وئره ک.من سنین کیمی إلیمین غیرتلی ایگیدلرینه باش أییرم.آنجاق هرکوتوگسوزآداملار جاواب وئرمییز اونلارا شخصیت وئریر.هرهورن ایته آغاج تولئییب اوزوزو اینجیتمئین.

  اوزورایستیرم اگرآتا دیلیمی دوز یازابیلمدیمسه.

  یوسف شاکر
  استان گیلان
  0  0
 6. یاشا کیشی ، جانیم سان ، توپراق اوغرؤندا اولئن وارسا اورا وئطن دئر ، .باشی اوجا قالین .
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *