خانه / آخرین اخبار / هئیت رئیسه مجلس مجوز فعالیت به فراکسیون نمی‌دهد/دولت ریالی از بودجه ۱۰۰ میلیاردی تبریز ۲۰۱۸ را پرداخت نکرده است
بیمقدار:

هئیت رئیسه مجلس مجوز فعالیت به فراکسیون نمی‌دهد/دولت ریالی از بودجه ۱۰۰ میلیاردی تبریز ۲۰۱۸ را پرداخت نکرده است

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: هئیت رئیسه مجلس مجوز فعالیت فراکسیون مناطق ترک‌نشین را با توجه به حساسیت‌ها به نام آن صادر نکرده است و امروز فراکسیون جلسه خواهد داشت.

شهاب‌الدین بیمقدار در مصاحبه با خبرنگار یول‌پرس در تبریز، در خصوص نظرات نمایندگان تبریز و ترک مجلس نسبت به کابینه پیشنهادی دولت به مجلس گفت: هنوز به جمع‌بندی نرسیده‌ایم و نمی‌توانم چیزی بگوییم که البته روز یکشنبه فراکسیون نمایندگان مناطق ترک‌نشین کشور جلسه‌ای تشکیل و وزرای پیشنهادی در آن برنامه‌های خود را ارائه خواهند داد و سپس اقدام به جمع‌بندی خواهیم نمود که البته آقای ربیعی ترک قزوین و آقای حاتمی ترک زنجان می‌باشند و انشالله پیگیر هستیم وزیر علوم نیز ترک باشد و آقایان سبحان اللهی و دکتر پورمحمدی برای این سمت مطرح هستند.

نماینده مردم تبریز در ادامه در خصوص انتشار خبری به نقل از وی در خصوص انحلال فراکسیون نمایندگان مناطق ترک‌نشین مجلس نیز گفت: فراکسیون منحل نشده است و انتشار خبر انحلال آن صحیح نمی باشد و رسانه‌ی مصاحبه کننده حرف‌های من را درست منتشر نکرده است ولی نسبت به آن حساسیت‌هایی وجود دارد و هئیت رئیسه مجلس برای فراکسیون مجوز فعالیت صادر نکرده است و برخی از نمایندگان برای از بین بردن حساسیت پیشنهاد کرده‌اند نام فراکسیون تبدیل به شمالغرب شود که من مخالفم موضوع هستم و باید مقاومت کرد. البته روز یکشنبه فراکسیون تشکیل جلسه خواهد داد.

عضو فراکسیون احیای دریاچه اورمیه همچنین در خصوص آخرین وضعیت دریاچه اورمیه نیز گفت آب دریاچه در تیرماه ۱۷ سانتی متر کاهش داشته و هنوز آمار مردادماه هم اعلام نشده است و تنها راه عملی برای احیای دریاچه اورمیه تشویق کشاورزان به تبدیل آبیاری خود از سنتی به مدرن می‌باشد و با صرفه جویی ۴۰درصدی آب در کشاورزی به کمک آب فاضلاب‌ها و انتقال آب رودخانه‌های مرزی دریاچه به شرایط مناسب خواهد رسید.

نماینده مردم تبریز همچنین با انتقاد از دولت در اختصاص بودجه برای تبریز ۲۰۱۸ گفت: برای تبریز ۲۰۱۸ کاری انجام نشده است و مقرر شده بود ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه به این امر اختصاص داده شود که دولت ریالی پرداخت نکرده است

۲ دیدگاه‌ها

  1. برای دریاچه کاری نشده برای زبان مادری کاری نشده برای مالیات کاری نشده برای تبریز ۲۰۱۸ کاری نشده برای تراختور کاری نشده… پس برای کدوم زهرماری کار شده است و چرا از چنین دولتی حمایت میکنید و اصلا خود شما به چه دردی میخورید؟
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *