خانه / آخرین اخبار / تاکید بر سرعت بخشی در ثبت ملی شهر اوجان قدیم

تاکید بر سرعت بخشی در ثبت ملی شهر اوجان قدیم

فرماندار بستان آباد با اشاره به ضرورت حفظ و صیانت از میراث تاریخی خواستار سرعت بخشی در ثبت ملی شهر اوجان قدیم این شهرستان شد.

به گزارش یول‌پرس؛ بدر شکوهی فرماندار بستان آباد در کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه برای بهره مندی از اعتبارات ملی واستانی برای مرمت و حفاظت از آثار تاریخی باید زمینه ثبت ملی اثر فراهم گردد تاکید کرد:باید برای حفاظت از بقایای شهر تاریخی اوجان قدیم و مرمت وبازسازی این مجموعه تاریخی، درجهت ثبت این اثر در فهرست آثارملی تسریع گردد.

وی همچنین بخش گردشگری را هسته اصلی سند تدبیر و توسعه شهرستان بستان آباد برشمرد وتصریح کرد: تالاب بین المللی قوریگل ،خانه پدری استادشهریار درخشکناب و آبگرم معدنی از جمله ظرفیتهای مهم شهرستان درزمینه توسعه گردشگری هستند که درسند تدبیر وتوسعه شهرستان نقش بسزایی دارند.

شکوهی در ادامه از تعیین محلی مناسب برای ایجاد بازارچه دایمی عرضه صنایع دستی درشهرستان خبرداد وگفت با همکاری بخش خصوصی امیدواریم تا آغاز برنامه های تبریر۲۰۱۸ این بازارچه ونمایشگاه دائمی نیز باهدف حمایت ازصنایع دستی ومحصولات تولیدی روستاییان راه اندازی شود.

فرماندار درپایان از نبود متولی دربسیاری از اماکن تاریخی شهرستان انتقاد کرد و ادامه داد: بسیاری از بی مهری ها و تعرضاتی که به اماکن و جاذبه های تاریخی می شود ناشی از نبود متولی برای آنهاست.

احمدحمزه زاده معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان نیز دراین جلسه از تخصیص ۱۰ درصد منابع واعتبارات ملی برای آماده سازی استان در برگزاری موفق برنامه تبریر۲۰۱۸ خبر داد وگفت:ستادهای ملی واستانی تبریر۲۰۱۸ تشکیل شده و قراراست تمامی رویدادهای مهم ملی درسال ۲۰۱۸ در تبریز یا شهرستانهای استان برگزارشود.

وی همچنین با اشاره به اهمیت و موقعیت ویژه شهرستان بستان آباد خواستارتشکیل کمیته وکارگروه محلی تبریز ۲۰۱۸ دراین شهرستان شد وگفت: شهرستان بستان آباد تنها شهرستانی است که دو مسیراز ۵ مسیر تعیین شده برای گردشگری استان از این شهرستان عبور میکند.

حمزه زاده در پایان خواستار تسریع درمرمت و بازسازی خانه پدری استاد شهریار و آسفالت راه این روستا شد. فرمانداربستان آباد درکارگروه تخصصی میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری خواستار تسریع در ثبت ملی شهر اوجان قدیم شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *