خانه / آخرین اخبار / اجیر شدن افرادی برای ناامنی امیر طبیعی است/ حضرت‌پور شهردار و بنده نائب رئیس شورا خواهم بود
عضو کُرد شورای شهر اورمیه؛

اجیر شدن افرادی برای ناامنی امیر طبیعی است/ حضرت‌پور شهردار و بنده نائب رئیس شورا خواهم بود

عادل فتاحی ضمن اشاره به همکاری مردم و نیروهای‌ اطلاعاتی و مسلح در جهت امنیت کشور گفت: اجیر شدن گروه‌های تروریستی در منطقه برای ایجاد نا امنی امری طبیعی بوده و خواهد بود.

در حاشیه هشتمین نمایشگاه مطبوعات آذربایجان‌غربی منتخبین کرد پنجمین دوره شورای شهر اورمیه که در کنار هم از نمایشگاه بازدید می‌کردند با خبرنگار یول‌پرس گفتگو نمودند، عادل فتاحی از اعضای با سابقه شورای شهر اورمیه ضمن تبریک روز خبرنگار، درباره برنامه‌های اعضا برای توسعه و آبادانی شهر گفت: برای پیشرفت و آبادانی شهر اورمیه یک برنامه کوتاه مدت و یک برنامه بلند مدت تدوین شده و به شهرداری ابلاغ شده است تا اجرایی گردد. با شروع شورای جدید و با توجه به نظرات اعضای جدید شورای شهر احتمال تغییر و اضافه شدن برنامه ها وجود دارد. انشالله با توجه به برنامه‌ها و در کنار یک شهردار قدرتمند و تعامل با مسئولین استانی و شهرستانی در شناسایی و رفع مشکلات اورمیه قدم‌های مثبتی برداشته شود.

محمدخالد حاتمی نیز با تبریک هفته خبرنگار گفت: رسانه‌ها می‌توانند تمامی مشکلات و نواقص جامعه را به مسئولین هدایت کنند و امیدواریم که این رسانه در این مورد از اولین‌ها باشد. این را می‌دانیم که هیچ حرکتی خارج از اشکال نیست و شورای چهارم اورمیه و هیچ شورایی بدون اشکال نبوده‌اند. انشالله با همکاری اعضای شورای پنجم، مشکلات و نقطه ضعف‌های شناسایی شده برطرف گردند. اورمیه شهر ویژه‌ای است که اقوام، ادیان، مذاهب و فرهنگ‌های مختلفی در آن وجود دارند که اگر عاقلانه با این قضیه برخورد شود میتواند فرصت‌های زیادی را برای شهر ایجاد کند و در غیر این صورت تهدید محصوب می‌شود.

عضو سابق و منتخب شورای فعلی شهر اورمیه افزود: ما منتخبان شورای پنجم در با همدلی در تلاش خواهیم بود تا شهری لایق دو قوم آذری(به بیان محمد خالد حاتمی) و کرد در کنار سایر ادیان ارمنی، آشوری و … داشته باشیم و به آن ببالیم.

عبدالرحمان نقشین یکی دیگر از منتخبان شورای پنجم شهر اورمیه گفت: هر شهری مشکلات مختص خود رادارد و مشکلات زیادی در این شهر وجود دارد که از شوراهای قبلی به جا مانده‌اند که از مهم ترین آن‌ها میتوان به بافت فرسوده شهر و پروژه‌های که ناتمام مانده‌اند اشاره کرد. برنامه‌ها‌ی زیادی برای رسیدگی به این مشکلات و اتمام پرو‌ژ‌ه‌ها داریم و همچنین توجه ویژه‌ای به بافت تاریخی و جغرافیایی اورمیه نیز خواهیم داشت.

مسعود پاکی دیگر منتخب جدید شورای شهر اورمیه ضمن اشاره به جایگاه خبرنگاران در جامعه که آن‌ها را چشم و گوش ملت خواند افزود: تلاش‌های زیادی را برای پیشرفت شهر زیبایمان اورمیه که شهر اقوام وادیان هست، خواهیم داشت و سعی خواهیم کرد قدم‌های بزرگی جهت آبادانی آن برداریم، البته با عمل نه با شعار.

عادل فتاحی در مورد گزینه‌های در نظر گرفته شده برای شهرداری اورمیه گفت: منتخبین شورای پنجم برای کلیات برنامه‌های آتی تا کنون چندین جلسه برگزار کرده‌اند که بحث انتخاب هئیت رئیسه و شهردار در آن مطرح است. افرادی معرفی و درنظر گرفته شده‌اند که بررسی رزومه کاری آن‌ها در دست اقدام است. احتمال ابقای محمد حضرت‌پور وجود دارد ولی گزینه‌های زیادی برای شهرداری وجود دارد که از الان درباره آن نمی‌توان سخن گفت و همچنین بنده نیز احتمالا نائب رئیس شورا باشم.

عضو شورای اسلامی شهر اورمیه در پاسخ به سوال خبرنگار یول‌‌پرس، مبنی بر فعالیت گروه‌های تروریستی که قصد نا امنی منطقه را دارند، گفت: جمهوری اسلامی ایران یکی از امن‌ترین کشورهای دنیاست و ناامنی هایی که در کشورهای خارجی همچون لندن، ایتالیا و … به وقوع می‌پیوندند را الحمدلله نداریم و اجیرشدن افرادی از جانب استکبار جهانی برای ایجاد ناامنی مسئله ای‌ کاملا طبیعی بوده و خواهد بود ولی با همت مردم و تلاش مامورین اطلاعاتی امنیتی و نیروهای مسلح هیچ مشکلی از جانب گروه‌های تروریستی به وجود نخواهد آمد.

عبدالرحمان نقشین در پایان سخنان خود خطاب به اصحاب رسانه گفت: از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواهشمندم تا مشکلات مردم را به‌صورت واقعی به مسئولین برسانند و انتقادهای سازنده داشته باشند نه تخریبی.

عادل فتاحی نیز افزود: امیدواریم که نقطه‌ضعف‌ها جهت رفع برجسته شده و نقاط قوت نیز بیش از پیش تقویت گردند تا مسئولین برای خدمت هرچه بیشتر چاره اندیشی کنند.

محمد خالد حاتمی با توجه به نقش رسانه در همبستگی و اتحاد مردم گفت: رسانه‌ها بهترین ابزار برای همبستگی و اتحاد هرچه بیشتر در بین مردم هستند. شکاف در بین اقوام ساکن در اورمیه، مناسب ترین مکان برای رشد افکار و افراد نامناسب است و خواهش من از شما این است که تلاش کنید مردم هیچ‌گاه این شکاف را در بین خود نداشته باشند.

مسعود پاکی نیز گفت: اتحاد بین اقوام و عمل بایدباشد و بس.

۲ دیدگاه‌ها

 1. درود و هزاران درود بر پاکان کرد آریایی که همیشه حرف حق و راستی و درستی را در هر شرایطی میزنند. من به کردها افتخار میکنم که هم میهن من هستند. دلاوران و پاکان کرد دوستتان داریم
  0  0
 2. بله طبیعی است چون هر کدام از شما بالقوه یک تروریست هستید
  داغ گچی’سی
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *