خانه / آخرین اخبار / منطقه آزاد ماکو با دانشگاه باغچه شهر استانبول همکاری علمی می کند

منطقه آزاد ماکو با دانشگاه باغچه شهر استانبول همکاری علمی می کند

تفاهم نامه همکاری علمی و دانشگاهی بین مدیرعامل منطقه آزاد ماکو و رئیس دانشگاه باغچه شهر (Bahçeşehir Üniversitesi) استانبول امضا شد.

به گزارش یول‌پرس، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو روز یکشنبه در دیدار با پروفسور شن آی یالچین /şenay yalçın / با اشاره به دیپلماسی علمی این منطقه در توسعه همکاری ها با کشورهای همسایه و اراده جدی مسئولان به ارتباط و همکاری ها بین مراکز علمی و دانشگاهی با ترکیه افزود: در قالب این تفاهم نامه می توان زمینه رشد علمی دانشگاه های آزاد اسلامی واحد بین الملل ماکو و دانشگاه پیام نور را فراهم کرد.

وی با اعلام آمادگی برای تسریع در همکاری های علمی با ترکیه اضافه کرد: اجرای پروژه های مشترک علمی و تحقیقاتی، تبادل استاد و دانشجو و مبادله تجربیات و دستاوردهای علمی در بخش های مختلف از جمله عرصه های همکاری بین منطقه آزاد ماکو و ترکیه در بعد دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه باغچه شهر استانبول نیز در این دیدار خواستار حضور بیشتر دانشجویان و اساتید ایرانی در دانشگاه های ترکیه و ارتقای همکاری های علمی با مراکز دانشگاهی ایران شد و افزود: این دانشگاه برای تبادل علمی با منطقه آزاد ماکو آمادگی دارد و در راستای عمل به این تفاهم نامه گام برمی دارد.

شن آی یالچین اضافه کرد: دانشگاه باغچه شهر ترکیه در کشورهای بزرگ دنیا دانشکده دارد و ارتباطات قوی و همکاری های بین المللی با دانشگاه های دیگر دنیا، سیاست این دانشگاه در هم افزایی و ارتقای علمی است.

وی اظهار کرد: دانشگاه باغچه شهر یکی از دانشگاه های معتبر و پیشرفته این کشور است که در بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی دانشجو می پذیرد.

وی با اشاره به رشته های موجود در دانشگاه باغچه شهر گفت: این دانشگاه در مقطع کارشناسی دارای رشته های مدیریت بازرگانی، اقتصاد، تجارت و بازرگانی بین الملل، امور مالی بین المللی، روابط بین الملل و علوم سیاسی، تبلیغات، فیلم و تلویزیون، رسانه های مدرن، ویدیو و عکاسی، روابط عمومی، هنرهای تصویری و طراحی ارتباطات بصری، معماری، معماری داخلی و طراحی محیط، طراحی تولیدات صنعتی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی سیستم های انرژی، مهندسی محیط، مهندسی صنایع، مهندسی مگاترونیک، مهندسی نرم افزار، تکنولوژی های آموزشی و آموزش کامپیوتر، ریاضیات، روانشناسی و جامعه شناسی به زبان انگلیسی و رشته حقوق به زبان تورکی است.

وی ادامه داد: این دانشگاه همچنین در مقطع کارشناسی ارشد دارای رشته های علوم اجتماعی، فیلم و تلویزیون، اقتصاد مالی، آموزش زبان انگلیسی، مدیریت بازرگانی عمومی، امور مالی و بازارهای سرمایه داری، بازاریابی، معماری، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و الکترونیک، مگاترونیک، مدیریت مهندسی، مهندسی صنایع، فن آوری اطلاعات (IT)، مدیریت اجرایی (MBA)، مدیریت خدمات به زبان انگلیسی و رشته های فلسفه و مهندسی علوم زیستی (بیوتکنولوژی) به زبان تورکی است.

وی تصریح کرد: همچنین این دانشگاه در مقطع دکترا، مهندسی برق و الکترونیک، مهندسی کامپیوتر، مطالعات رسانه و سینما، بازاریابی، مدیریت و سازمان، حسابداری و امور مالی را به زبان انگلیسی و روابط بین الملل و تبلیغات را به زبان تورکی ارائه می کند.

بازدید از پایانه صادراتی منطقه آزاد ماکو، آزمایشگاه ها و امکانات علمی دانشگاه های آزاد اسلامی و پیام نور ماکو از جمله برنامه های هیئت ترکیه ای در منطقه آزاد ماکو بود.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *