خانه / آخرین اخبار / برگزاری شب شعر با عنوان “طارم گئجه‌لری” برای دومین سال متوالی

برگزاری شب شعر با عنوان “طارم گئجه‌لری” برای دومین سال متوالی

شب شعر آزاد برای دومین سال متوالی در فضای باز و در محوطه پارک لاله شهر آب‌بر، با حضور جمعی از شاعران فرهیخته شهرستان، دانشجویان و علاقه مندان این رشته برگزار شد.

به گزارش یول‌پرس، کریم حیدری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم در حاشیه این برنامه گفت: هدف از اجرای چنین برنامه‌هایی، شناخت استعدادهای نهفته با توجه به ظرفیت‌ها و توانایی  درخشان هنرمندان سرزمین علم و ادب و زیتون است که بر همین اساس شب گذشته، ٢۵ مردادماه برنامه طارم گئجه‌لری با همکاری انجمن شعر و ادب شهرستان برگزار شد که مورد استقبال گرم مردم فهیم و هنر دوست این شهرستان قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان طارم، وی حفظ و پایداری اشعار بومی و هویت‌بخشی به آن و ایجاد انگیزه و خودباوری و افزایش امید و اشتیاق که همانا از برنامه‌های دولت است را در شعرا و علاقه‌مندان بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: فراهم کردن چنین فضایی برای شاعران و علاقه‌مندان جهت آشنایی با  یکدیگر و ایجاد انگیزه در آنان به منظور ترغیب در حوزه ادبیات و اشعار از وظایف ذاتی حوزه فرهنگ و هنر است .

در این محفل ادبی ١٠ نفر از شاعران اشعار سروده شده خود را قرائت کردند. همچنین بعد از قرائت اشعار، مسابقه مشاعره بین دانشجویان و علاقه‌مندان برگزار شده و گروه موسیقی سنتی با اجرای برنامه زنده جذابیت بیشتری به این برنامه بخشید.

گفتنی است همچنین شب شعر “طارم گئجه‌لری” هر چهارشنبه‌ها در پارک لاله شهر آب برگزاری می‌شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *