خانه / آخرین اخبار / هیئت رئیسه مجلس نام فراکسیون «مناطق تورک‌نشین» را به رسمیت نمی‌شناسد

هیئت رئیسه مجلس نام فراکسیون «مناطق تورک‌نشین» را به رسمیت نمی‌شناسد

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت رئیسه مجلس نام فراکسیون مناطق تورک‌نشین را به رسمیت نمی‌شناسد.

به گزارش یول‌پرس به نقل از ایسنا، شهاب‌الدین بی‌مقدار با انتقاد از برخی حواشی پیش آمده در خصوص فراکسیون مناطق تورک‌نشین، گفت: برخی‌ها از زبان بنده نوشته بودند که «فراکسیون مناطق تورک نشین منحل شده است» این در حالیست که بنده هیچگاه چنین اظهار نظری نداشتم و تنها در رابطه با به رسمیت شناخته نشدن نام فراکسیون مناطق تورک‌نشین توسط هیئت رئیسه مجلس، حرف‌هایی زده بودم.

وی با بیان اینکه به مردم قول داده‌ام حرف راست بزنم، تصریح کرد: در خصوص نام این فراکسیون حساسیت‌هایی وجود دارد که اخیراً پیگیر این موضوع شده و به ارگان‌های مختلف نامه نوشته‌ام تا در خصوص نام این فراکسیون اظهار نظر کنند.

بی‌مقدار با بیان اینکه تغییر نام فراکسیون مناطق تورک‌نشین به فراکسیون شمال غرب کشور امکان پذیر نیست، اظهار داشت: در سراسر کشور همچون خراسان شمالی، خراسان رضوی، اصفهان و … هم تورک زبان وجود دارد و پیگیر این هستیم و نمایندگانی از سراسر کشور که گاه خودشان آذری هم نیستند، عضو شدند و به همین دلیل نمی‌توانیم این فراکسیون را تنها به شمال غرب کشور محدود کنیم.

وی با اشاره به کمرنگ شدن حضور اعضای فراکسیون تورک‌نشینان در جلسات، اعلام کرد: ابتدای کار، تمامی نمایندگان به طور جدی در جلسات حاضر می‌شدند که در آخرین جلسه فراکسیون تنها پنج نفر حضور داشتند و سپس اعضاء بهانه آوردند که پیامک برگزاری جلسه را دریافت نکردند؛ البته در جلسه‌ی فراکسیون که به منظور بررسی وزرای پیشنهادی تشکیل شده بود، بیش از ۷۰ نفر از اعضا حضور داشتند.

وی در بخشی دیگر از سخنانش گفت: بنده و سایر نمایندگان پیگیر انتخاب وزرای تورک برای دو وزارت علوم و نیرو هستیم و فردی را هم برای وزارت علوم به دولت پیشنهاد دادیم و مورد قبول هم واقع شد، ولی متأسفانه برخی مشکلات مانع از معرفی فرد مورد نظر به عنوان گزینه‌ی تصدی وزارت علوم شد.

وی افزود: بار دیگر انتخاب وزرای تورک را پیگیری کرده و در این راستا تلاش می‌کنیم، البته هنوز به صورت مصداقی به موضوع ورود نشده است.

بی‌مقدار با بیان اینکه تعدادی از وزرای کنونی تورک هستند، تصریح کرد: آقایان رحمانی فضلی، امیر حاتمی، ربیعی و کرباسیان تورک هستند، هدف ما هم صرفاً تبریز یا استان آذربایجان شرقی نیست، بلکه تورک های کل کشور مدنظرمان است.

۱۰ دیدگاه‌ها

 1. برادر ارجمند ، ما نماینده و وزیر تورک ی که منافع ملت تورک را تامین نکند نمیخواهیم ، ما مگر میگوییم امکانات وبودجه مملکت را فقط به آزربایجان اختصاص دهید ما از شماها حقوق قانونی که در قانون اساسی کشور هم امده مطالبه میکنیم نماینده ای که اسمن تورک باشد ولی دلش جای دیگری باشد به درد ما نمیخورد تا حالا خیلی از وزرا تورک بودن چه گلی سر ما زدن فرمودید هیت رئیسه مجلس یکی شان از خودتان است ایشان چه میفرمایند؟؟؟؟؟؟؟ شماها که از طرف تورکها نماینده هستید در مقابل جریان جناب حاج علیلو و بخشنامه آموزش وپرورش چه موضعی دارید که شما را از دیگر نمایندگان مجلس متمایز میکنه ؟؟ فراکسیون در این مواقع به درد میخورد که الحمداله هنوز تا حالا بیانیه ای چیزی محکومیتی ندیدیم پس بود ونبود فراکسیون وشماها چه فایده ای دارد ؟
  1  2
 2. رفتارهای خود این نماینده محترم هم خیلی جای ابهام دارد:
  ۱_ جالب است که ایشان فقط میگوید حساسیت وجود دارد ولی نمیگوید چه کسی حساسیت دارد؟ بجای اینکه جواب حساسیتها را با استناد به اصل ۱۵ و ۱۹ قانون اساسی بدهد فقط سخنان آنها را تکرار میکند. حداقل به مردم بگوید مثلا لاریجانی گفته من از عنوان کلمه ترک حساسیت دارم تا ملت بشناسند.

  ۲_در پخش مستقیم تلویزیونی در جریان شمارش آرای اعتماد نمایندگان در مجلس لاریجانی گفت که نماینده های سه فراکسیون برای نظارت بر شمارش برگه ها بیایند ولی اسمی از فراکسیون ترکها نیاورد. در حالیکه مجلس ۴ فراکسیون دارد. ایشان چرا اصلا تاکنون اعتراضی نکردند؟

  ۳_چرا در جلسه رای اعتماد به عنوان نماینده موافق از وزیر راه سخنرانی کردند؟مگر وضهیت راههای آذربایجان و حادثه قطار و.. خبر ندارند؟

  ۴_به نظرم بعضیها ماموریت دارند تا با انجام مصاحبه های ناامید کننده و خاصی زمینه انحلال فراکسیون را فراهم کنند.

  ۵_کوچکترین کاری که ایشان میتوانند بکنند دادن تذکر قانونی در مجلس به افرادی است که حساسیت دارند نه ناامید کردن مردم از فراکسیون. آیا چنین تذکری را تاکنون داده اند؟
  1  1
 3. تا زمانی که احزاب واقعی و مستقل تسکیل نشودحتی اگر وزیر هم ترک یا متعلق به هر تفکر یا جریانی باشد نخواهد توانست خواسته های مدنی و قانونی خود را به منه ظهور برساند.
  2  2
 4. حق دارد به رسمیت نشناسد
  کی گفته استان تهران و ارومیه و البرز و قزوین و همدان و گیلان و ترک نشین است ؟
  هر جا چهارتا ترک مهاجر شدند که ترک نشین نمیشه
  2  1
  • وطنین آزربایجان

   مهاجر شما آریایی های گوروش صغییر پرست هستید.
   سفسطه های بی سوادی که تورک های ارومیه گیلان قزوین رو مهاجر میخونه اصلا ارزش جواب دادن ندارد!!!

   اویان آزربایجان اویان
   1   2
  • تورک ها به اورمیه مهاجرت کردند !! پر رویی هم حدی داره (…)
   2   1
  • رضایی جان،مهاجر شما هستید به تاریخ گذشتگانت نگاه کنی میفهمی …
   بدبخت …حتی از تاریخ خودت هم خبر ندادی …با چند خط اینجا و اونجا نوشتن نمیتونی برای خودت تاریخ بسازی
   1   1
 5. تو کشوری که هویت ایرانی با خلاصه شدن تو هویت فارس ها بقیه رو حذف کرده یا باید مناطق خودمختار و یا ایالتی بشه

  فعلا تا رسیدن به شرایط برابری و احترام متقابل واقعی این گونه فراکسیون ها میتونه مانع گسترش فاشیست فارسی بشه
  1  1
 6. یاشاسین وطنیم آزربایجان

  همه چیز بالاخره درست خواهد شد و تنها شرمندگی و ننگ برای مانقورد های خائن باقی خواهد ماند.
  1  1
 7. ای کاش این نمایندگان عرضه داشته باشند ویک تحلیل ازمسایل آزربایجان ازجمله اقتصادی وصنعتی واجتماعی به مجلس گزارش دهندوعلت این همه تفاوت مناطق تورک نشین بافارس نشین راجویاشوند.بیکاری درآزربایجان بیدادمیکنداینکه درصدبیکاری آزربایجان بادیگرمناطق شایدیکی باشددلیل برتوجه برتمام مناطق بطوریکسان نیست دلیلش این است که جوان تورک بیکارمثل جوان فارس نیست تورک اصالتا فردپرکاراست ونمیتواندبیکاربشیندبه همین خاطربه استانهای فارس نشین ویاتهران مهاجرت میکنن.درنتیجه دراصفهان منطقه ای بنام تورک آبادبه وجودمیادکه جمعیتی بالغ برصدهزارنفرداردبگذریم ازافرادی که درجاهای دیگربه غیرازتورک آبادساکن میشوند.ازجوانان بیکارجویای کاریکیش برادرخودبنده وخیلی ازجوانهای فامیل هست که رفتن اصفهان شیراز وبوشهر وهمانجا هم تشکیل خانواده دادن والبته سیاست دولت دراین موردکارگرافتاده وتمام آنهایی که به مناطق فارس نشین کوچ میکنندبه راحتی به جهت دراقلیت بودن آسمیله میشوند.این ایده رضاپالانیه که الحق خوب هم اجرامیشه.خدایا بااین نمایندگان بیدکفایت به دادمان برس
  1  1

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *