خانه / آخرین اخبار / فریاد “#من_لهجه_دارم” در دنیای مجازی + تصاویر

فریاد “#من_لهجه_دارم” در دنیای مجازی + تصاویر

در پی مصوبه شیوه نامه استخدام آموزش و پرورش به دلیل قوانین عجیب خود از جمله ممنوعیت استخدام افراد دارای لهجه، آن هم زیر مجموعه‌ای از بیماری اعصاب و روان موجی از اعتراضات مردمی را از سراسر کشور به دنبال داشته و آنطور که به نظر می‌آید این اعتراضات تا حصول اطمینان کامل از لغو این شیوه نامه ادامه خواهدداشت.

به گزارش یول‌پرس، پس از ارائه این شیوه نامه، مردم و تعدادی از نمایندگان مجلس از سراسر کشور با مطرح نمودن بحث‌های توانایی تدریس و مقایسه با کشورهای پیشرفته جهان که با وجود معلولیت‌ها به دلیل توانایی و سواد تدریس معلمان را استخدام می‌کنند خواستار لغو این مصوبه شدند.
شب گذشته مردم آذربایجان جهت جلوگیری و تغییر این مصوبه با طراحی پوستر و استفاده از هشتگ #من_لهجه_دارم در توئییر و اینستاگرام چالشی به راه انداختند که دقایقی بعد از آن با حمایت از جانب سایر اقوام ایرانی روبه رو شد. بیشتر نوشته ها اشاره به فرهنگ سازی عدم تمسخر لهجه اقوام در ایران، در اولویت قرار گرفتن توانایی‌ها بدون در نظر گرفتن لهجه، احترام به اقوام و لهجه‌ها در سایر نقاط دنیا، نام بردن از مفاخر و نخبگانی که با وجود لهجه موفقیت‌های زیادی را کسب کردند، داشته و در نهایت خواستار لغو مصوبه‌‌ایی که سبب اختلافات و شکاف‌های قومی شده و ارزش‌های اصلی افراد را نادیده می‌گیرند شدند.

 

 

۱۰ دیدگاه‌ها

 1. مردم ایران به خصوص کسانی که اصالتا ایرانی نیستند همیشه کج فهم بوده اند و هوچی گر
  افراد دارای لهجه غلیظ غیر قابل اصلاح برای تلفظ گ ق پ ژ برای تدریس زبان و ادبیات فارسی و دبستان
  خیلی ساده است، خیلی هم قابل دفاع
  البته اتفاقات مهم و پشت پرده ای در رده های بالای نظام داره میفته وجامعه نیاز داره به این سرگرمی ها.
  همه چیز کنترل شده است
  0  0
  • کج فهمی در ذات پان فارسها است خیلی هم خوب میدانیم پشت این افکار، نژاد پرستی و فارسی گرایی ملی نهفته است و این یکی از قدم های اولیه است که اولش نبوده و آخرش هم نخواهد بود
   بازگشت به حکومت رضا پالانی نژاد پرست مبارک اما اجازه چنین گوه خوری را تورکها به شما نمی دهند
   کسانی که اصالتا ایرانی نیستند کج فهم اند!! بگو کسانی که باهمسو با افکار نژاد پرستانه ما نباشند از نظر ما ایرانی نیستند
   0   0
 2. بهترین راه حل این است که هر یک از ملل ساکن این جغرافیا به زبان مادری خودشون درس بخونن .وقانون اجباری وظالمانه تدریس کودکان به زبان بیگانه برچیده بشه.اینطوری دیگه مشکل لهجه نداریم.تدریس اجباری به فارسی باعث تفرقه و نفاق میشه در اصل این انگلیسی ها بودند که با اجرای چنین دسیسه هایی(درزمان پهلوی و..) تخم نفاق رو تو مملکت کاشتند.باید این قانون برچیده بشه.اگر هم دنبال این هستند که ملل ساکن این جغرافیا راحت بتونن همدیگر زبون رو بفهمن ماکه که نمیگیم همه تورکی یاد بگیرن ولی میتونن زبان انگلیسی رو رسمی کنند تا علاوه بر این جغرافیا با ملل ساکن دنیا بتونیم ارتباط راحتی داشته باشیم.در واقع اینجا معلوم میشه که هدف از تدریس به فارسی وحدت و درک همه مردم ساکن این جغرافیا از هم نیست بلکه سایر تفکرات از جمله نقشه صهیونیست وانگلیس وتفرقه ودشمنی وبرتری گرایی ونژاد پرستی در میان است.
  0  0
 3. دنبال نخودسیاه نگردید.

  هدف.فقط فارس سازی است.
  0  0
 4. مگه حرف. «« ق. »» فارثیه میشه چندتا نمونه لغت بکید که «« ق. »» داشته باشه ؟؟؟؟
  0  0
 5. برادر(تورک__م)باعرض سلام وادب خدمت شما وبه تمامی هموطنان عزیز.وبرادربزرگم آقارضاگل تبریز.
  برادرعزیز.شما باچه کسی میخوای منطقی وعلمی بحث وگفتگو بکنی.؟!
  ایشان یه عده اجنبی وداعشی که اکثرا هم محصولات عشرتکده های انگلیس واسرائیل هستند زخمهای عمیقی ازمردم ایران ونظام واسلام وبویژه ازمردمان غیور تورک بردل دارند.که باتوهمات ونظرات احمقانه شان بخیال خام خودشان میخواهندبین مردم فتنه درست کنندوازهرراهی به تورکها ضربه بزنندو….
  شما اگرکل دنیارا هم به ایشان بدی بری مریخ.بازدشمنی ایشان باتورکها وایران تمام نخواهدشد.چند دقیقه وقت بزاری تمام خبرهای یول پرس رامروربکنی به کامنتهای ایشان برمیخوری وبه حرفهای بنده خواهی رسیدکه ایشان حقیرترازاین حرفهاهستندشما باهاشون گفتگوبکنی وبهشون شخصیت ببخشی.و….

  ودرادامه پیشنهادبنده به شما وبه تمامی جوانان غیرتمندتورک اینست تنها راه چاره اینست (درکنارهم باشید.یکصدا)ودست دردست همدیگه ازسایتهای همچو(یول پرس)حمایت بکنیدکه برای حق وحقوق تورکها زحمت میکشند.و….

  یوسف شاکر
  استان گیلان
  0  0
 6. سلام دوست عزیز جناب شاکر امیدوارم در تمامی مراحل زندگی موفق باشید ، راستش شما کاملا درست میفرمایید ولی گاها نمیشه ساکت نشست اینها انقدر فهمشان کم هستش که در سایتی که مال تورکهاست نظر گذاشته وبه سایت توهین میکنند وخجالت هم نمیکشند با اینکه میبینند نظرشان چاپ میشود ولی همین اقایان در سایتهای فارثی حتی اعتراض منطقی ما را چاپ نمیکنند وهمیشه ادعای دومکراسی در می اورند وگوروش و فردوسی را برای اینکه تقدیس کنند ازاسم دین کومک میگیرند ودروغگویی را تا حد اعلا بالا برده اند . اینها همیشه کم آوردند متوسل به فحاشی میشوند وتقصیری هم ندارند چون کعبه اینها فردوسی زن ستیز بی دین ونژاد پرست وگوروش هستش که با ادعایی که دارند نمیدانم صغیر وکبیرش حتی یک روستا بنامش ثبت نشده که او اینجا را بنا کرده وهر کجا نامش می اید حکایت بریدن گوش ودر اوردن چشم وویران کردن خون وخونریزی چیزی نمی بینیم وجالبتر که از حقوق بشرش هم یاد میکنند ،ولی معلوم نیست از کدامین حقوق بشر؟ هیتلر جنایتکار سخنی دارد که بی ارتباط نیست : وقتی دروغ بزرگی بگویی وان را تکرار کنی قبول کردنش راحتر میشود . ولی یادمان باشد اینها همان پس مانده های رژیم رزا پالانی هستند که میخواهند سودای اربابشان را که همان حذف دیگر ملتها وانتیکهاست اجرا کنند وافسوس که هنوز خوابزده های ما بیدار نشده اند ، به هر حال از شما وسایت محترم یول پرس وهمه دوستان تورک تشکر میکنم و فرمایشات شما را اطاعت میکنم .
  یاشاسین منیم ائلیم
  یاشاسین تورک میلتی
  یاشاسین یول پرس
  0  0
 7. یاشاسن یول پرس..خداوندا ازاین خبرگزاریهای تورک مدار وحقگو برای مردم مظلوم آزربایجان بیشترکن..انشاالله
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *