خانه / آخرین اخبار / خلع ید پیمانکار پروژه گنبد کبود مراغه به دلیل تخلف

خلع ید پیمانکار پروژه گنبد کبود مراغه به دلیل تخلف

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراغه از خلع ید پیمانکار پروژه گنبد کبود مراغه به دلیل تخلف خبر داد.

به‌گزارش یول‌پرس، یعقوب طالبی افزود: در دهه پنجاه پوشش گالوانیزه گنبد کبود بر روی دیواره بتونی اجرا شده بود که با توجه به وضعیت نامناسب و تخریب آن که بخش اعظم بارشها را به داخل گنبد هدایت می نمود، اصلاح سقف و پوشش در دستور کار اداره میراث فرهنگی مراغه قرار گرفت.

وی افزود: نظر به اینکه برای ایجاد پوشش جدید می بایست دیواره بتنی تخریب می گردید، حساسیت های موجود در تخریب توده بتنی گنبد به پیمانکار گوشزد شده بود، اما به دلیل سختی بتن موجود یکی از کارگران با نیت برش بخشی از بتن متاسفانه لحظاتی از پتک استفاده نموده که با دخالت سریع عوامل میراث فرهنگی شهرستان این اقدام متوقف شد.

طالبی گفت: پس از این حادثه پیمانکار و عوامل از محوطه اخراج و از پیمانکار خلع ید گردید و هم اکنون برداشت بخش بتنی با حوصله و دقت هر چه تمامتر در حال انجام است تا سریعا ایجاد پوشش مناسب قبل از شروع نزولات جوی انجام گیرد.

رئیس اداره میراث فرهنگی مراغه گفت: با توجه به لزوم حساسیت های لازم در پروژه های مرمتی، اداره میراث فرهنگی مراغه ضمن ارج نهادن به حساسیتهای دوستداران و علاقه مندان میراث فرهنگی، عملیات مرمتی را با دقت مضاعف ادامه خواهد داد.

لازم به ذکر است از دو روز پیش ویدئوی تخریب سقف گنبد کبود مراغه با پتک توسط یک کارگر در فضای مجازی در حال پخش است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *