خانه / آخرین اخبار / اولین جشنواره سوارکاری جانبازان و افراد دارای معلولیت کشور در اهر

اولین جشنواره سوارکاری جانبازان و افراد دارای معلولیت کشور در اهر

اولین جشنواره سوارکاری جانبازان و افراد دارای معلولیت کشور (پارادرساژ) با عنوان جام ستارخان در اهر برگزار گردید.

به گزارش یول‌پرس، جلیل علیجانپور در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: با توجه به شرایط موجود و استعدادهای بالقوه و فراوان ورزشی شهرستان اهر مقرر شد مسابقات انتخابی کشوری کمیته جانبازان و افراد دچار معلولیت کشوری در این شهرستان برگزار شود.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان اهر، از مهمترین شاخصه های ورزشی در این شهرستان را برگزاری مسابقات اسب سواری انتخابی کشوری عنوان کرد و افزود: امیدواریم با همکاری و هماهنگی‌های گسترده ادارات و نهادهای شهرستانی بتوانیم میزبان خوبی برای این رویداد ورزشی کشور در شهرستان اهر شده و زمینه ثبت آن در تقویم سالانه ثابت کشور را بدست آوریم.

وی افزود: در این جشنواره که از ۱۴ تا ۱۷ شهریور ماه سالجاری برگزارشد حدود ۱۰۰ نفر از چهار رده سنی و حرکتی و دو رده اختلالات ذهنی شرکت کردند که از روز ۱۴ شهریورماه با پذیرش ورزشکاران این مسابقات آغاز شده و از ۱۵ شهریورماه سالجاری مسابقات شروع و اختتامیه و اهداء جوایز نیز روز ۱۶ شهریور ماه بود. همچنین در کنار برگزاری این جشنواره نیز برنامه‌های متنوع فرهنگی و بومی محلی برگزارشد.

تیم پارادرساژ تبریز با کسب ۳ مدال طلا – ۴ نقره و یک برنز به شایستگی مقام اول مسابقات پارادرساژ قهرمانی کشور جام ستارخان را کسب کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *