خانه / آخرین اخبار / تبریز همچنان بدون شهردار

تبریز همچنان بدون شهردار

در حالیکه همگان منتظر اعلام شهردار توسط شورای شهر در جلسه فوق العاده امروز را داشتند، به دلیل غیبت محمدباقر بهشتی و جلوگیری از ایجاد هرگونه شبهه، جلسه امروز باز هم بدون نتیجه به پایان رسید و رای گیری صورت نگرفت.

به گزارش یول‌پرس، جلسه شورای اسلامی شهر تبریز به منظور انتخاب شهردار تبریز در حالی آغاز شد که به نظر می‌رسید تکلیف کلیددار بلدیه تبریز امروز مشخص شود.

فریدون بابایی‌اقدم در صحن شورای شهر تبریز انتقاد کرد: عده‌‌ای به ما ایراد می‌‌گرفتند چرا در جلسه قبل شرکت کردیم، در حالیکه ما باید ناراضی بودیم چون آمدیم و اینجا مطلع شدیم که جلسه نیست!

عضو شورای شهر تبریز گفت: ظاهر تعداد اعضای شورا از دوره چهارم کمتر است اما در عمل از دوره قبل تعدادمان بیشتر است و از بیرون از شورا تصمیم گیری می‌شود که این در شان شورا نیست.

وی افزود: امروز یک نفر از اعضای شورا نیست و ظاهرا این جلسه قانونی نیست و هر تصمیمی بگیریم شبهه ناک خواهد بود، امروز سرمان به انتخاب شهردار گرم شده است و گداهای خارجی شهر را تسخیر کرده‌‌اند و یادمان رفته تبریز۲۰۱۸ وجود دارد.

تقی پور در صحن شورا گفت: سالم ترین روند انتخاب شهردار در این دوره است. به دنبال اجماع ۱۳نفره در انتخاب شهردار هستیم. در توانمندسازی مناطق کم برخوردار تبریز چه برنامه هایی داریم که وجدان خودمان را آرام کنیم؟

عضو شورای شهر تبریز گفت: اولین بستر ایجاد حاشیه خوداعضای شورا هستند و برای انتخاب شهردار هنوز دیر نشده است. برای انتخاب شهردار نباید نگاهی احساسی و هیجانی داشته باشیم. مطمئنا شهردای توانمند ، پاکدست و لایق نام و آوازه تبریز انتخاب خواهیم کرد. شهردار باید دلسوز شهر و همدل با شورا باشد.

وی افزود: شهردار آینده، عضو ۱۴ام شورای شهر خواهد بود و با یاری یکدیگر ، وعده هایی که به مردم شایسته تبریز داده ایم جامه عمل می پوشانیم.

محرم محمدزاده در صحن شورا: در لغو جلسه سه شنبه اعضای هیئت رییسه نقشی نداشتند. تمامی کلانشهرها شهردار را انتخاب کرده و بابرنامه جلو می روند اما ما که در آستانه ۲۰۱۸ قرارداریم هنوز دست روی دست گذاشته ایم تا فلان افراد راضی به انتخاب فرد مورد نظرشان شوند.

عضو شورا شهر تبریز گفت: هر روزی که می گذرد میلیاردها تومان خسارت به شهر وارد می شود. شهر امروز با کدام برنامه اداره می شود.  بعضی دوستان توانایی رای دادن ندارند و مستقل نیستند. اگر نمی توانید استقلال داشته باشید استعفا بدهید و بروید

وی گفت: اصحاب رسانه ما امروز سرگردان هستند. این چه وضعیتی است که اتفاق افتاده؟ سایتهایی که زیرنظر برخی اعضای شورا هستند اعداد و ارقام ارائه شده توسط یک عضو شورا را به تمسخر کشیده اند. اگر ادامه دهند در همین جا نام آن عضو شورا را که از این رسانه حمایت میکند اعلام خواهم کرد.

شکور اکبرنژاد: سهم خواهی نداریم، به دنبال برج سازی نیستیم. به دنبال پیشرفت هستیم. انتخاب شهردار یکشنبه هم در دستور خواهد بود.

در نهایت جلسه علنی شورای شهر تبریز برای انتخاب شهردار دقایقی قبل بدون حصول نتیجه ای به پایان رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *