خانه / آخرین اخبار / جشنواره جام ستارخان ۲۴ شهریور ماه برگزار می‌شود

جشنواره جام ستارخان ۲۴ شهریور ماه برگزار می‌شود

فرماندار ورزقان گفت: جشنواره فرهنگی ورزشی جام ستارخان که قرار بود ۱۸ شهریور برگزار شود به منظور هرچه بهتر برگزار شدن با یک هفته تاخیر ۲۴ شهریور ماه برگزار می‌شود‌.

به گزارش یول‌پرس و ‌به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، یحیوی در آخرین جلسه هماهنگی برگزاری جشنواره سوارکاری جام ستارخان با تاکید بر اجرای برنامه‌های جنبی در این جشنواره، توجه ویژه به بازی‌های بومی محلی را با هدف احیا فرهنگ کهن ایرانی اسلامی و ترویج روحیه نشاط اجتماعی در جامعه خواستار شد‌.

وی با تاکید بر اینکه امسال باشگاه فرهنگی ورزشی مس سونگون ورزقان مجری و برگزار کننده این جشنواره خواهد بود، خاطر نشان کرد: تمامی دستگاه‌های اجرایی شهرستان مکلف به حمایت و همراهی باشگاه مس برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این برنامه هستند‌.

فرماندار ورزقان بر زمینه سازی برای حضور حداکثری مردم در جشنواره تاکید و از برگزاری برنامه‌های چون بادبادک پرانی ویژه کودکان و نوجوانان خبر داد.‌‌‌

موسوی معاون فرماندار ورزقان نیز این برگزاری جشنواره‌های این چنین را تاثیرگذار بر فرهنگ عمومی جامعه دانست و خواستار توجه به مسائل فرهنگی با برگزاری برنامه‌های جنبی شد.‌

میکائیلی بخشدار مرکزی ورزقان نیز در این جلسه توجه به ظرفیت‌های منطقه و استفاده‌ از ظرفیت‌های موجود در برگزاری هرچه بهتر جشنواره را ضروری دانست.‌

احمدی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان ورزقان از برگزاری بازی‌های متنوعی چون کشتی آلیش، بادبادک پرانی، چوگان، تیراندازی با کمان روی اسب، دوومیدانی، طناب کشی، سوارکاری، مرشد خوانی، نمایشگاه صنایع دستی و سایر برنامه‌های جذاب خبر داد‌.

شجاعی نماینده باشگاه مس سونگون ورزقان نیز با تاکید بر اینکه مجموعه باشگاه برای برگزاری بهتر این برنامه نسبت‌ به سال‌های قبل تلاش می‌کند همراهی ادارات مختلف شهرستان در این خصوص را خواستار شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *