خانه / آخرین اخبار / بارزانی به تهدید نظامی روی آورد

بارزانی به تهدید نظامی روی آورد

مسعود بارزانی رییس اقلیم کردستان عراق در مصاحبه ای با تاکید دوباره بر برگزاری همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق از بغداد، گفت ابراز نگرانی کشورهای همسایه از عواقب همه پرسی استقلال بیشتر به بهانه تراشی در برابر برگزاری این همه پرسی می ماند.

به گزارش یول‌پرس، بارزانی در مصاحبه ای با بی بی سی، با رد نگرانی های مطرح شده از سوی برخی کشورهای همسایه عراق از جمله ایران و ترکیه درباره عواقب ثبات زدای همه پرسی ۲۵ سپتامبر(۳ مهر) گفت:” اصلا چه موقع اینجا امنیت و آسایش داشته که ما از به هم خوردنش بترسیم؟ کی عراق یکپارچه بوده که الان از به هم خوردنش بترسیم؟ آنها که این حرف‌ها را می‌زنند فقط بهانه می‌تراشند.”

او همچنین گفته است امیدوار است کردها ناچار نشوند برای مناطق مورد مناقشه همانند کرکوک دست به سلاح برده و با دیگران بجنگند.

او درباره ورود احتمالی نیروهای حشد الشعبی به کرکوک گفته است:” اگر آنها فقط تهدید می کنند بگذار حرف خودشان را بزنند. اما اگر بخواهند وارد عمل شوند فکر کنم بعد از آن وضعیت جدیدی پیش رو خواهیم داشت.”

بارزانی همچنین از نقش میانجیگرانه ایران برای حل و فصل اختلافات موجود بین دولت بغداد و دولت اقلیم کردستان عراق استقبال کرده است.

همه پرسی غیرقانونی استقلال اقلیم کردستان عراق قرار است در روز ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) برگزار شود.

۶ دیدگاه‌ها

 1. آقای بارزانی انموقع که شماها در هندوستان گاو میپرستیدید اینجا آرامش داشت ولی با آمدن شما ارامش هم رفت ،
  در مورد اقدام نظامی ما از خدا میخواهیم شما اینکار را بکنید وما بهانه دستمان بیاید چند سال برای ایران جنگیدیم ولی فرصتی پیش بیاید برای وطنم بجنگم شاید خدا شهادت را اینبار نصیبمان کند وبا خونم خاکم را ابیاری کنم و نسل شماها را از خاک مقدسمان آزربایجان برای همیشه ریشه کن کنیم .
  0  0
 2. استقلال کردستان به نفع ایران خواهد شد چراکه ترکیه و عراق را تضعیف خواهد کرد
  0  0
  • کوردها تو همون اقلیمشون که وابسته به دولت عراق هستن گرفتار مشکلات عدیده ای مثل کسری بودجه وعدم پرداخت چند ماهه حقوق کارکنان اقلیم هستن حالا بخوان به استقلال برسن با چه پشتوانه ای میخوان اینکارو بکنن نکنه به اسراییل دلخوش کردن حالا کورد و کردستان کلش چی هست که بخواد ترکیه رو تضعیف کنه
   0   0
  • استقلال کردستان عراق و ترکیه را تضعیف میکنه ؟؟ یا بینش سیاسیترضعیف هست یا فکر میکنی ما از سیاست هیچی حالیمون نیست
   0   0
 3. بر فرض محال کردستان استقلال پیدا کنه
  از همه طرف محاصره س
  ترکیه ایران عراق مسیر زمینی و هوایی رو ببندن
  اونوقت خودشون به غلط کردن میفتن
  بارزانی خودشم میدونه نتیجه نمیگیره
  این اتفاق محاله
  ۳ مهر نزدیکه
  میبینیم
  0  0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *