خانه / آخرین اخبار / تداوم مشکلات تیراختور در نیم‌فصل دوم

تداوم مشکلات تیراختور در نیم‌فصل دوم

با توجه به تداوم بدهی‌های تیراختور و قوانین حاکم، تیراختور در پایان این نیم‌فصل نمی‌تواند بازیکن خارجی جذب کند و باید از بازیکنان داخلی بازمانده جذب کند که با توجه به بازیکنان بازمانده، بازیکن قابل توجه و مطرحی به این تیم وارد نخواهد شد.

به گزارش یول‌پرس، یحیی گل محمدی در شرایطی تیراختور را تحویل گرفت که به خوبی می‌دانست این تیم چه شرایطی دارد. حتی اوضاع تیراختور تا حدی وخیم بود که امیر قلعه نویی تاب نیاورد و این تیم را به مقصد اصفهان ترک کرد اما سرمربی جوان ظاهراً برنامه‌هایی داشت و تصور می‌کرد تیراختور با داشته‌هایش می‌تواند خود را تا پایان نیم فصل برساند.اما او خیلی زود گرفتار دردسرهای تیراختور شد و حتی برخی از بازیکنان این تیم که تصور می‌شد همچنان با تیراختور ادامه دهند از آذربایجان کوچ کردند.

بازیکنانی مثل آقایی، شفیعی و‌… که از ستون‌های این تیم به شمار می‌رفتند، یحیی و تیمش را در منگنه گذاشتند. تاثیرات این جدا شدن‌ها خیلی زود خودش را نشان داد و تیراختور سه هفته ابتدایی بازی‌های لیگ برتر را با ناکامی مطلق به پایان رساند. تیم آذربایجاندر نخستین هفته به مصاف استقلال خوزستان رفتند که این بازی را یک بر صفر واگذار کردند. در دومین هفته با پرسپولیس روبه‌رو شدند که بازی را با نتیجه دو بر یک به پایان بردند و در سومین بازی هم مقابل استقلال شکست یک بر صفر را پذیرفتند. تیم یحیی اما در هفته چهارم توانست با نتیجه دو بر یک نفت تهران را از پیش رو بردارد و در هفته پنجم هم سایپا که شرایط خوبی داشت را با ۲ گل شکست داد. به طور حتم نتایج تیراختور با یحیی همین نوسان را تا پایان لیگ به همراه خواهد داشت.

هر چند همانطور که گفته شد با برنامه‌ریزی روی نیمکت تیراختور نشست و امیدوار است بتواند ضعف‌های تیمش را بعد از پایان محرومیت تیراختور برطرف کند. گل محمدی و تیمش هر نتیجه‌ای در این هفته‌ها کسب کنند، چشم انتظار نیم فصل خواهند بود تا بتوانند با رفع محرومیت تیمشان، بازیکنان جدیدی را به تیم اضافه کنند اما این موضوع شاید هیچ وقت برای گل‌محمدی اتفاق نیفتد. محرومیت تیراختور از جذب بازیکنان تا نیم فصل رقابت‌ها خواهد بود و این تیم بر اساس این برنامه‌ریزی می‌تواند در نیم فصل اقدام به جذب بازیکن کند.

طبق قانون در نیم فصل رقابت‌ها هر تیم با در نظر گرفتن جای خالی لیستش می‌تواند شش بازیکن جدید جذب کند و به طور حتم این موضوع می‌تواند کمک حال یحیی باشد اما با شرایطی که اکنون بر لیگ برتر کشورمان حاکم است، به نظر می‌رسد تیراختور مجبور خواهد شد با همین فرمان یعنی با همین بازیکنان تا پایان فصل ادامه دهد. چرا که طبق قانون فدراسیون فوتبال تیم‌های بدهکار اجازه به خدمت گرفتن بازیکنان خارجی را نخواهند داشت، بخصوص تیم‌هایی که به بازیکنان خارجی بدهی دارند و امکان شکایت از آنها بالاست و متاسفانه تیراختور به همین جهت یک فصل و نیم از نقل و انتقالات محروم شد. به این ترتیب یحیی گل محمدی و تیمش نباید به امید جذب بازیکن خارجی باشند و احتمال اینکه حتی مدیران تیراختور هم رضایت به کار بدهند بسیار کم است و این در حالی است که ظاهراً فدراسیون فوتبال هم سفت و سخت روی این مساله پافشاری می‌کند. به احتمال زیاد تیراختور مجبور شود از بازیکنان داخلی بیرون مانده استفاده کند که با نگاهی گذرا به بازیکنانی که هنوز تیمی را انتخاب نکرده‌اند متوجه می‌شود که نه تنها بازیکن مطرحی برای پیوستن به تیراختور بیرون نیست، بلکه برخی از بازیکنان لیگ برتری ترجیح داده‌اند برای دور نماندن از جو بازی راهی تیم‌های دسته اول رقابت‌ها شوند. به این ترتیب گل محمدی و تیمش مهره ویژه‌ای برای جذب در نیم فصل رقابت‌ها نخواهند داشت و این تیم باید با همین بضاعت و شاید با جذب دو سه بازیکن متوسط به کارش در نیم فصل دوم هم ادامه دهد.

 

یک دیدگاه

  1. چگونه است که استقلال و پرسپولیس و سایر تیم های بدهکار که اتفاقا بدهی شان هم سنگینتر از تیم تیراختور است می توانند بازیکن خارجی بگیرند اما تیراختور نمی تواند مگر قرار نیست تیم ها برای حضور در اسیا تا ۱۰ مهر بدهی شان را صاف کنند پس وقتی بدهی شان صاف شد چگونه نمی توانند بازیکن بگیرند
    از یول پرس انتظار نمی رود که همسو با رسانه های پایتخت بر علیه تیراختور مطلب و مقاله بنویسد بلکه برعکس انتظار می رود که از تیراختور دفاع کند
    0    0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *