خانه / آخرین اخبار / میانمار برای ممانعت از بازگشت مسلمانان در مرز بنگلادش مین گذاری کرد

میانمار برای ممانعت از بازگشت مسلمانان در مرز بنگلادش مین گذاری کرد

سازمان عفو بین الملل شواهدی را منتشر کرده است که بر اساس آن نیروهای ارتش میانمار با مین گذاری در مناطق مرزی این کشور با بنگلادش از بازگشت آوارگان مسلمانان روهینگیا به ایالت آراکان جلوگیری می کنند.

به گزارش یول‌پرس، این سازمان با ارائه تصاویری از مین هایی که توسط روستاییان مشاهده و کشف شده است، اعلام کرد که با بررسی کارشناسان مشخص شده که این مین ها از نوع PMN-1 است که استفاده از آنها طبق قوانین بین المللی ممنوع است.

تیرانا حسن، مسئول امور بحران در سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای با اشاره به تحقیقات این سازمان در ایالت آراکان اظهار داشت: این مین ها ضد نفر بوده و در منطقه تانگ پیو لت وال در مرز این کشور کشف شده است.

حسن با اشاره به ایجاد اردوگاهی در مرز بنگلادش برای مسلمانان آراکانی که از خشونت ها در میانمار گریخته اند، افزود: آنها برای تامین مایحتاج اولیه خود در تلاش برای رفتن به روستاهایشان هستند. اما میانمار برای جلوگیری از بازگشت آنها این مناطق را مین گذاری کرده است. در یک هفته گذشته سه نفر در اثر انفجار مین زخمی شده و یک تن نیز جان باخته است.

وی این اطلاعات را به نقل از شاهدان عینی عنوان کرد.

حسن همچنین استفاده ارتش میانمار از سلاح های مرگبار در گذرگاه های شلوغ مرزی علیه مردم آراکان را تهدیدی بزرگ دانست.

وی با اشاره به اینکه کشورهای استرالیا، روسیه و اسرائیل آموزش و تجهیز نیروهای ارتش میانمار را بر عهده دارند، از آنها خواست تا شریک این جنایات علیه بشریت نباشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *